Kultúrne leto v Novom Meste otvoria 20. júna na Kuchajde

Kuchajda, Nové Mesto
SITA

Do 5. septembra sa ľudia môžu tešiť na sobotňajšie koncerty a kino na Kuchajde, koncerty v parku na Račianskom mýte, športové aktivity a tanečné podujatia.

Kultúrne leto v Novom Meste otvoria 20. júna na Kuchajde. V tento deň pre deti od rána pripravili športové a zábavné disciplíny a aj rytierske vystúpenie.

„Popoludňajší program otvorí vystúpenie detí z novomestských základných škôl. Headlinerom otvorenia 24. Kultúrneho leta v Novom Meste bude skupina Vidiek, ale návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu, sólistov Lúčnice, ale aj revival skupín ABBA a The Beatles. Tradíciou na Kuchajde je zapálenie vatry, pri ktorej večer hrá country kapela,“ pokračuje Tettinger.

Ako ďalej uviedol, do 5. septembra sa ľudia môžu tešiť na sobotňajšie koncerty a letné kino na Kuchajde, na koncerty v parku na Račianskom mýte a aj tanečné podujatia v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici. Organizovať ich budú ako Čaje o piatej so živou hudbou.

V letnom období chce mestská časť venovať pozornosť aj športovým a pohybovým aktivitám, jednou z nich je akcia Joga na Kuchajde. Samospráva plánuje zorganizovať aj športový deň v spolupráci s Občianskym združením Zober loptu nie drogy. Letné športové aktivity budú aj v Školak klube na Riazanskej ulici. Podľa Tettingera Bratislavčanov čakajú aj novinky.

„Novým formátom bude Bootcamp na Kuchajde, ktorý predstavuje unikátne cvičenie zamerané na spaľovanie tuku, formovanie postavy, rozvoj sily, posilňovanie svalov, kostí a kĺbov. Bootcamp budú na Kuchajde cvičiť zdarma dvakrát do týždňa,“ zhrnul a dodal, že v rozpočte mestskej časti na všetky podujatia počas viac ako dvoch mesiacov vyčlenili 60-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk