Kultúrne leto v Ružinove oživí Štrkovecké jazero, môžete sa tešiť na hudobné vystúpenia či športové aktivity

Kultúrne leto v Ružinove
Foto: Cultus Ružinov

Ružinovčanov čaká leto nabité rôznymi aktivitami, počas ktorých si prídu na svoje deti, mladí, starí, rodiny či priatelia.

Ani tento rok nebude chýbať Kultúrne leto v Ružinove na amfiteátri pri Štrkoveckom jazere, ktoré odštartuje už v utorok 5. júla. Obyvateľov čaká zaujímavý program až do soboty 27. augusta.

Letné kino a šport

Milovníci filmov ocenia premietanie pod holým nebom v letnom kine. Na novú dávku filmov sa môžu tešiť každý utorok o 21.00 hod. Prvé premietanie prinesie film Forrest Gump v utorok 5. júla o 21.00 hod.

Organizátori mysleli aj na športovo založených ľudí. Počas júla a augusta sa môžu seniori zapojiť do špeciálnej chôdze Nordic Walking, stretnutie účastníkov bude závisieť od harmonogramu pred Domom kultúry Ružinov.

Od 13.00 hod. do 14.00 hod. bude v Parku Andreja Hlinku prebiehať Tai-či, ide o zdravotné cvičenie pre seniorov. Zacvičiť jogu a meditáciu si môžete s Fredym Ayisim každú nedeľu od 18.00 hod. do 19.00 hod. tiež v tomto parku. V Dome kultúry Ružinov sa bude konať v sobotu 6. augusta Ružinovský festival jogy a relaxačnej hudby.

Koncert Karana a ružinovská opekačka

Nevynechajte koncert slávneho tenoru z Jadranu Gorana Karana v Dome kultúry Ružinov a to v stredu 10. augusta. V nedeľu 14. augusta sa od 16.00 hod. na Štrkoveckom jazere môžete prísť pozrieť na súťaž netradičných plavidiel na ľudský pohon. Víťaz získa odmenu 500 eur.

Záver kultúrneho leta bude patriť ružinovskej opekačke pred Domom kultúry Ružinov. Ak sa chcete zúčastniť a dať tým bodku za letnými prázdninami, príďte v sobotu 27. augusta o 15.00 hod. Deti budú čakať nafukovacie atrakcie či ružinovskí hasiči.

Všetky podujatia sú v rámci Kultúrneho leta v Ružinove zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk