Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kulturne leto bratislava.jpg
Foto: archívne, www.raca.sk

Kultúrne podujatia v hlavnom meste podporia sumou až 50-tisíc za projekt

Podujatia musia stabilne fungovať a byť realizované minimálne päť rokov a trvať aspoň dva dni.

Bratislava podporí kultúrne podujatia sumou až 50-tisíc za projekt. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo pre rok 2020 výzvu v grantovom programe Strategická podpora kultúrnych podujatí, v ktorom podporí etablované kultúrne akcie v meste a ktorého súčasťou bude aj verejná prezentácia ich užšieho výberu. Otvorenú výzvu na podujatia počas Kultúrneho leta pripravilo aj Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS),“ uviedla hovorkyňa. Maximálna výška podpory pre jedno podujatie je 50-tisíc eur.

Kultúrna ponuka mesta

Podpora je určená pre etablované kultúrne podujatia realizované v hlavnom meste – kultúrne festivaly, prehliadky a podobne, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť kultúrnej ponuky mesta.

Zároveň ide o podujatia, ktoré majú potenciál stať sa súčasťou identity mesta alebo už súčasť identity tvoria, a ktoré majú potenciál vytvárať sekundárne príjmy či ekonomický a spoločenský rozvoj mesta,“ vysvetľuje mesto.

Podujatia musia stabilne fungovať a byť realizované minimálne päť rokov a trvať aspoň dva dni. „Mesto Bratislava chce takéto podujatia systematicky podporovať ako súčasť pravidelnej kultúrnej ponuky mesta, byť ich partnerom a prispievať k ich dlhodobej udržateľnosti,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Výber víťazných projektov

Výber víťazných projektov sa uskutoční dvojkolovo. V prvom kole odborní hodnotitelia posúdia každý projekt po obsahovej stránke na základe hodnotiacich kritérií zverejnených v grantovej výzve programu.

Všetky projekty, ktoré postúpia do druhého kola, budú prezentované grantovej komisii pred širokou verejnosťou v druhej polovici augusta.

Víťazné projekty vyberie grantová komisia a schvaľovať ich bude mestské zastupiteľstvo na septembrovom zastupiteľstve. Žiadosti je potrebné podať do 21. júla. Viac informácií na webe tu.

Ponuka mestskej organizácie

S ponukou na zapojenie podujatí do programu Kultúrneho leta formou otvorenej výzvy prichádza aj mestská organizácia BKIS.

V rámci výzvy môžu vybrané kultúrne podujatia získať priestor na jednej z festivalových scén, základné technické vybavenie a propagáciu podujatia v rámci komunikačnej kampane Kultúrneho leta. Viac informácií na stránke BKIS tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X