Kunsthalle Bratislava získala európsky grant Kreatívna Európa, aktivity projektu budú trvať dva roky

Kunsthalle Bratislava
ilustračné: SITA

Projekt sa sústredí na problematiku európskej produkcie cukru.

Kunsthalle Bratislava získala európsky grant Kreatívna Európa s medzinárodným interdisciplinárnym umeleckým projektom Eastern Sugar. Uchádzali sa oň ešte na jeseň 2018. Aktivity týkajúce sa projektu majú naplánované na dva roky a to od novembra 2019 do novembra 2021. Projekt sa sústredí na problematiku európskej produkcie cukru, pričom vychádza z rovnomennej výstavy Ilony Németh, ktorú Kunsthalle Bratislava premiérovo predstavila vlani.

Súbor plánovaných aktivít bude tvoriť umelecký výskum, intenzívna medzinárodná spolupráca kurátorov, tvorba nových diel vizuálneho umenia, celkom päť medzinárodných kolektívnych výstav v zahraničí, participatívne inštalácie, vzdelávacie programy a rozsiahla interdisciplinárna publikácia. Projekt sa sústredí na problematiku produkcie cukru, pričom cukor je chápaný ako metafora pre pojem Európy v neustálej transformácii.

Prostredníctvom jazyka súčasného umenia chcú autori projektu osvetliť sociálne dôsledky politických a podnikateľských rozhodnutí, položiť otázku zodpovednosti, diagnostikovať korene súčasnej krízy, ale predovšetkým chcú týmto projektom prispieť k lepšiemu pochopeniu európskej minulosti a zabrániť opakovaniu chýb, čím vzniká základný predpoklad pre lepšiu budúcnosť,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom