Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kunsthalle Bratislava, Dom umenia
ilustračné: SITA
17. februára 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Kunsthalle LAB začína rok experimentom

Kunsthalle Bratislava začína výstavný rok 2017 experimentálnym medzinárodným projektom s názvom Into the MU. Jeho kurátorka Elisa Rusca si do výstavného priestoru Kunsthalle LAB na prízemí Domu umenia na Námestí SNP 12 prizvala štyroch v zahraničí pôsobiacich umelcov.

Do 9. apríla tu konkrétne možno spoznať tvorbu írskeho výtvarníka Ciarána Walsha, slovenského umelca a kurátora pôsobiaceho v Prahe Dušana Zahoranského, francúzsko-marockej výtvarníčky, skladateľky a performerky Myriam El Haik a amerického umelca Nathana Bakera. Informoval o tom PR manažér Kunsthalle Bratislava Marek Kuchár.

Práce štvorice umelcov vytvárajú z Kunsthalle LAB priestor, v ktorom sa spája socha, videofilm a fotografia, ale aj literatúra a hudba. „Spoločne poukazujú na to, ako je dôležité zastaviť sa a porozmýšľať nad neviditeľnými súvislosťami, ktoré dávajú dohromady to, čo si myslíme, že má svoj význam. Autori prostredníctvom svojich diel skúmajú otázku zobrazenia ‚prázdna‘ v trojrozmernom priestore,“ avizuje výstavu kunsthalle.

Konkrétne, írsky výtvarník Ciarán Walsh ponúka divákom minimalistickú drevenú inštaláciu, ktorá je zhmotnením prvej kapitoly jeho autorskej knihy The Sickness, Book One. Dielo spoločne s publikáciou ponúkajú návštevníkovi dve možnosti: „absorbovať“ prázdno objektu a vytvoriť si vlastné asociácie, alebo ho významovo naplniť prečítaním úryvku z knihy. Počas výstavy sa kniha bude dať kúpiť v susednom kníhkupectve Literárneho informačného centra hneď vedľa galérie.

Pôvodom slovenský vizuálny umelec a kurátor pôsobiaci v Prahe Dušan Zahoranský vo svojej tvorbe často kombinuje slová, obrazy či významy, a programovo zapája interakciu s divákom. Pre výstavu Into the MU natočil nové video okolo bratislavského pamätníka Slavín, v ktorom sa pohráva s predstavami o povrchu, svetle a objekte. Francúzsko-marocká výtvarníčka, skladateľka a performerka Myriam El Haik vystaví okrúhlu plastiku Toy Toy II! Jej súčasťou sú aj štyri malé hračkárske piána, vedľa ktorých visí na stene partitúra. Dielo El Haik je úvahou o abstraktnej a nehmotnej povahe zvuku. Američan Nathan Baker sa venuje v svojich abstraktných dielach osamotenosti. Na výstave autora zastupuje nástenný objekt Excavated Inkjet.

Výstava Into the MU otvorená denne okrem utorka, od 12. do 19. hodiny s výnimkou stredy, keď je otvorené od 13. do 20. hodiny. Vstup na výstavy je voľný. Viac informácií možno nájsť na webstránke http://www.kunsthallebratislava.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X