Kunsthalle predstaví vesmír vzťahov Pavly Scerankovej. Výstava Zrážka galaxií bude otvorená do polovice februára

Kunsthalle Bratislava, Dom umenia
SITA

Slovenskej sochárke, aktuálnej finalistke Ceny Jindřicha Chalupeckého Pavle Scerankovej je venovaný posledný tohtoročný výstavný projekt v Kunsthalle LAB.

Výstava Zrážka galaxií bude pre záujemcov otvorená vo vstupných priestoroch Kunsthalle Bratislava v Dome umenia na Námestí SNP 12 od piatka 18. decembra do 14. februára. Slávnostne ju otvoria vo štvrtok o 18. hodine. Informoval o tom PR manažér Domu umenia/Kunsthalle Bratislava Michal Stolárik.

Výstavný projekt Zrážka galaxií je sondou do aktuálnej tvorby sochárky Pavly Scerankovej (1980, Košice). „V dvoch doposiaľ na Slovensku nevystavených dielach Sceranková vizualizuje poznanie, že svet ako ho vidíme existuje predovšetkým tak, ako ho vnímame a cítime,“ píše sa v texte k výstave, ktorú kurátorsky pripravila Nina Vrbanová.

Absolventka pražskej Akadémie výtvarných umení na nej predstaví dve diela ako dve rôznorodé metafory vesmíru. Interaktívna kinetická inštalácia Zrážka galaxií (2014) sleduje pohyby v kozme a ich podobnosť s medziľudskými vzťahmi. Spomínaný objekt spolu s videom Veritas (2015) odhaľujú „vesmír“ vnemov, myšlienok či spomienok.

Popri výstave Pavly Scerankovej možno v bratislavskej kunshalle do 14. februára budúceho roka navštíviť retrospektívnu výstavu Jána Mančušku (1972 – 2011), československého umelca, ktorý za svoj krátky život dosiahol mimoriadny medzinárodný úspech.

Výstavy v bratislavskom Dome umenia/Kunsthalle sú pre verejnosť otvorené denne okrem utorkov od 12. do 19. hodiny, v piatok sú expozície otvorené do 21. hodiny. Vstup na výstavy je voľný. Viac možno nájsť na webstránke http://www.kunsthallebratislava.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk