Kúpaliská tohtoročné horúčavy tešia, návštevnosť je vysoká

kúpalisko, leto, voda
ilustračné: SITA

Bratislavské mestské kúpaliská od spustenia letnej sezóny navštívilo už takmer 182-tisíc ľudí, najobľúbenejšie sú Rosnička a Zlaté piesky.

Počasie tento rok letným kúpaliskám praje, tie bratislavské za prvý prázdninový mesiac navštívilo vyše 120-tisíc ľudí. Oproti minuloročnému júlu, keď sa k bazénom vybralo len približne 65-tisíc ľudí, ide približne o dvojnásobnú návštevnosť.

Bratislavské kúpaliská spustili letnú sezónu na začiatku júna. Odvtedy sa Slovenskom prehnalo už niekoľko vĺn tropických horúčav. Sedem bratislavských mestských kúpalísk od spustenia sezóny navštívilo takmer 182-tisíc ľudí.

Najväčšej obľube sa tradične teší kúpalisko Rosnička, ktoré už navštívilo vyše 54-tisíc ľudí. Dobrej návštevnosti sa tešia aj na Zlatých pieskoch, kde doteraz zavítalo vyše 35-tisíc návštevníkov. Vďaka peknému počasiu sa tento rok zvýšila v porovnaní s vlaňajškom návštevnosť na všetkých bratislavských mestských kúpaliskách.

Minuloročnej kúpaliskovej sezóne totiž počasie veľmi neprialo. Počas vlaňajšieho leta k bratislavským bazénom zavítalo len 124 270 osôb. Chladnejšie leto a nízka návštevnosť sa vtedy odrazili aj na tržbách bratislavských kúpalísk, ktoré zarobili o 342 107 eur menej ako v sezóne 2013.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk