Kúpalisko Rosnička víta návštevníkov aj novovybudovaným bazénom

Letné kúpalisko Rosnička, bazén
Vystúpenie akvabel v novom plaveckom bazéne. Foto: SITA

V sobotu sa konalo slávnostné otvorenie na kúpalisku Rosnička, na ktorom bol pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravený pestrý program. Novinkou je otvorenie novovybudovaného veľkého plaveckého bazéna v areáli kúpaliska či rozšírenie ponuky animačných programov.

Od soboty otvorili sezónu kúpaliská Rosnička, Delfín, Lamač, Tehelné pole a Zlaté piesky. Ďalšie kúpaliská budú otvorené od 16. júna.

Otváracie hodiny na kúpaliskách sú naplánované v priebehu mesiaca jún v pracovných dňoch od 12. do 19. hodiny, počas víkendov budú kúpaliská otvorené od 10. do 19. hodiny.

Od 25. júna budú otváracie hodiny kúpalísk nasledovné:

  • LK Rosnička, Tehelné pole, Delfín – pondelok až nedeľa od 9. do 20. hodiny
  • LK Lamač, Krasňany, Rača – pondelok až nedeľa od 10. do 19. hodiny
  • Areál zdravia Zlaté piesky bude verejnosti prístupný počas sezóny (1. mája – 30. septembra) v čase od 9. do 22. hodiny s výberom vstupného v mesiaci jún od 12. do 18. hodiny v pracovných dňoch a od 9. do 18. hodiny počas víkendov, od 25. júna bude výber vstupného v pondelok až nedeľu v čase od 9. do 18. hodiny.

Nový bazén

Najväčšou novinkou tohtoročnej sezóny je nový veľký plavecký bazén na kúpalisku Rosnička, ktorého súčasťou sú aj vstupné brodítka so sprchami. Išlo o komplexnú rekonštrukciu, pôvodný bazén z 80. rokov bol v zlom technickom stave. Rekonštrukcia bola v hodnote takmer 650-tisíc eur. V okolí bazéna pribudli aj nové lavičky a smetné koše. Ďalšou novinkou je rozšírenie ponuky animačných programov pre dospelých a deti na letných kúpaliskách Rosnička, Delfín, Tehelné pole a Zlaté piesky. Príjemnou novinkou sú aj zrekonštruované hygienické zariadenia v areáli Zlaté piesky.

Letné kúpalisko Rosnička, bazén
Plavčíčka sleduje kúpajúcich sa. Foto: SITA

Aktuálne sa ešte budujú hygienické zariadenia aj na kúpalisku Krasňany a na kúpalisku Delfín. Zároveň prebieha príprava výmeny kontajnerových sociálnych zariadení v areáli Zlaté piesky. Všetky práce budú ukončené k otvoreniu jednotlivých prevádzok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk