Kuriozity Mestskej polície Bratislava: Aj takéto situácie museli mestskí policajti riešiť počas uplynulého roka

Kolaz bratislava.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, msp.bratislava.sk - koláž BratislavaDen.sk

V Bratislave sa aj v minulom roku diali neuveriteľné veci. Pozrite sa na najkurióznejšie udalosti, ktoré ovládli hlavné mesto.

Aj v uplynulom roku sa mestskí policajti a policajtky stretli s niekoľkými neobvyklými udalosťami v uliciach hlavného mesta, pričom dve z nich sa odohrali v Petržalke. V Petržalke našli osobu v pátraní, ktorá na seba upozornila sama, a vodič chcel odstrániť papuču a odísť autom poriadne opitý.

V mesiaci jún zaregistrovali petržalskí mestskí policajti pomerne kuriózny incident. Muž, po ktorom sa vyhlásilo pátranie v Schengenskom priestore, na seba upozornil otrasným parkovaním. Muž zaparkoval svoje auto šikmo cez dva ZŤP parkovacie boxy. Pri bližšom preskúmaní auta zistili, že vo vozidle má neznámu kryštalickú látku a injekčné striekačky, čo pridalo nový rozmer k pôvodnej záležitosti. Hľadaného zadržali.

V decembri prišlo k ďalšiemu netradičnému prípadu, keď opitý muž sám privolal mestskú políciu, aby mu pomohla zložiť imobilizér z jeho vlastného auta. Autom totiž parkoval v zákaze státia. Muž následne vyvolal s policajtmi konflikt a odmietal pripustiť priestupok. Tvrdil, že má 40-ročné skúsenosti, a tak vie, že priestupok nespáchal. Najväčšia kuriozita však nastala, keď sa aj napriek svojej opitosti sa pokúšal ujsť. Hliadka však zasiahla včas a zabránila nebezpečnej jazde. Muž totiž nafúkal 1.67 promile alkoholu.

Záverečný kuriózny prípad je jeden z obľúbených Mestskej polície Bratislava. Najneobvyklejší príbeh roku sa týka uniknutia urzona kanadského z bratislavskej ZOO. Tento tvor, pripomínajúci dikobraza, sa rozhodol objavovať ulice Dúbravky a upozornili na neho Ulice Ľuda Zúbka. Hoci má urzon pazúry a ostne, nejde o nebezpečné zviera. Je to plachý hlodavec, ktorý sa zdržiava na stromoch. Ppreto sa ho podarilo nájsť a odchytiť až po dvojtýždňovom putovaní po meste, napokon sa ho však podarilo vrátiť späť do výbehu v ZOO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk