Kuriózne prípady: Snažil sa ukradnúť psy a fyzicky útočil na ženy, už je v rukách polície

Krádez pes lupez prepadnutie
Foto: ilustračné, GettyImages

V dvoch prípadoch sa páchateľ snažil obetiam ukradnúť psa, v treťom prípade išlo o mobilný telefón.

Polícia zadržala páchateľa troch lúpežných prepadnutí v Novom Meste, ktoré sa stali v sobotu 3. decembra podvečer. V dvoch prípadoch sa páchateľ snažil obetiam ukradnúť psa, v treťom prípade išlo o mobilný telefón. Bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti informuje, že vyšetrovateľ obvinil z trestného činu lúpeže 34-ročného Petra z Bratislavy.

Prvý prípad sa stal približne o 19.15 na Filiálnom nádraží. Muž požadoval od poškodenej psa, ktorého mala na vôdzke. Po tom, čo žena nesúhlasila, ju fyzicky napadol a vytrhol jej vôdzku so psom z rúk. Napadnutá začala kričať o pomoc, na čo zareagoval okoloidúci muž a páchateľovi zobral psa z rúk.

Útočil druhý raz do hodiny

Druhý prípad sa stal ani nie do hodiny neďaleko pohostinstva na Račianskej ulici. Obvinený pristúpil k dvom ženám, začal vykrikovať a snažil sa od nich získať tašku so psom. Keď sa zmocnil tašky, jedna zo žien sa ju snažila získať späť, na čo ju páchateľ udrel päsťou do tváre. Ženám sa napokon podarilo psa získať späť a utiecť.

Po niekoľkých minútach páchateľ na Teplickej ulici spozoroval ženu, ktorej sa začal vyhrážať, že ak mu neodovzdá mobilný telefón, zabije ju. Žena sa dala na útek, páchateľ ju však začal prenasledovať. S vyhrážaním pokračoval aj po dobehnutí poškodenej, a preto sa znova dala na útek. Nakoniec sa jej to podarilo a neznámy páchateľ nepokračoval v tej istej trase ako ona.

Podali trestné oznámenia

Vo všetkých prípadoch sa poškodené dostavili na policajné oddelenia, kde podali trestné oznámenia. Policajti ihneď začali vykonávať potrebné úkony, vďaka ktorým sa podarilo v nedeľu 4. decembra v ranných hodinách podozrivého zadržať,“ uvádza polícia.

Zároveň žiada svedkov, ktorí môžu podať informácie k trom uvedeným prípadom, aby sa prihlásili na číslo 158, osobne na policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na facebookovej stránke Polícia SR – Bratislavský kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk