Kvalitu ovzdušia v okolí rafinérie Slovnaft teraz obyvatelia môžu sledovať aj z pohodlia domova

Slovnaft
ilustračné: SITA

Dáta budú dostupné na oficiálnej webovej stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Spoločnosť Slovnaft sa rozhodla zverejňovať dáta o kvalite ovzdušia zo svojich meracích staníc na území Bratislavského kraja. Tento krok je výsledkom diskusií medzi rafinériou a obyvateľmi okolitých mestských častí a obcí, uviedol hovorca Slovnaftu Anton Molnár v tlačovej správe. Obyvatelia v okolí rafinérie si tak môžu informácie o kvalite ovzdušia zistiť z pohodlia domova na webovej stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Spoločnosť Slovnaft využíva na sledovanie kvality a čistoty ovzdušia vo svojom blízkom okolí tri monitorovacie stanice. Tie sa nachádzajú vo Vlčom Hrdle, mestskej časti Podunajské Biskupice a v obci Rovinka. Sledované údaje doteraz slúžili predovšetkým pre potreby rafinérie a SHMÚ na účely hodnotenia kvality ovzdušia a informovania verejnosti,“ uviedol Anton Molnár. Slovnaft plánuje svoje monitorovacie stanice v budúcnosti modernizovať a doplniť aktuálne údaje o sledovanie ďalších znečisťujúcich látok.

V rámci Bratislavského kraja sú dostupné údaje o kvalite ovzdušia z ôsmich monitorovacích staníc, a to v Bratislave z Kamenného námestia, Trnavského mýta, Jeséniovej, Mamateyovej, Vlčieho hrdla, Podunajských Biskupíc a Rovinky a v Malackách na Mierovom námestí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk