Kvetiny pred historickou budovou SND v Starom Meste sa bude starať Hotel Carlton, ide o projekt s heslom zelená pre zeleň

zástupcovia Hotela Carlton a Starého Mesta zmluva o spolupráci Aufrichtová
Foto: Staré Mesto

Carlton sa má starať o parčík pred divadlom päť rokov.

Hotel Carlton sa postará o kvetinovú výzdobu pred historickou budovou Slovenského národného divadla (SND) v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. V rámci projektu „Staré Mesto – zelená pre zeleň“, ktorý vyhlásila mestská časť, podpísala 17. septembra zmluvu o projekte starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová a predstavitelia spoločnosti Carlton Property. Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Počas piatich rokov má Carlton udržiavať a starať sa o výzdobu v parčíku pred historickou budovou SND. „Carlton ponúkol mestskej časti výsadbu trvaliek, presnejšie jarných a jesenných cibuliek, spolu s pravidelnou starostlivosťou o kvetinové záhony,“ uviedla Anna Calpašová z Miestneho úradu v Starom Meste. Plocha, o ktorú sa postará Cartlon, je 1 680 metrov štvorcových.

S úpravou plochy a výsadbou pred SND už začali. Cibulky kvetín následne prikryjú mulčovacou kôrou. „Keďže ide o záhony trvalkového charakteru, prvý výsledok uvidíme až na jar,“ povedala Calpašová. Závlahu aj naďalej zabezpečí mestská časť, ktorá sa bude starať tiež o úpravu parčíkového trávnika.

Zvýšenie atraktivity miesta

Ide o výnimočnú plochu v samotnom centre mesta, ktorá je hojne navštevovaná turistami a ktorá je obľúbeným miestom na fotografovanie. Verím, že sa takto ešte zvýši atraktívnosť územia. Som rada, že spoločnosti pôsobiace na našom území sa len nečinne neprizerajú, ale aktívne sa podieľajú na zveľaďovaní Starého Mesta. Dúfam, že sa ku Carltonu pridajú aj ďalší, projekt Staré Mesto – zelená pre zeleň je otvorený aj pre občanov, nielen pre veľké firmy,“ povedala Zuzana Aufrichtová.

Adopcia zelene v zmysle projektu Staré Mesto – zelená pre zeleň, nie je prvou spoluprácou mestskej časti s Carlton Property, s. r. o. Spoločnosť už vlani pomohla s financovaním plotu okolo nového Detského ihriska Alexia, neďaleko Reduty.

Skvalitňovanie životného prostredia

Účelom projektu Staré Mesto – Zelená pre zeleň je skvalitnenie, skrášlenie a ozdravenie životného prostredia zeleňou na verejných priestranstvách v Starom Meste a zároveň má vytvoriť pozitívny vzťah verejnosti a verejného sektora k verejnému priestoru. Staré Mesto zabezpečuje výsadbu a údržbu na plochách verejnej zelene, ktoré sú v jej vlastníctve, a zelene, ktoré jej zverilo do správy hlavné mesto.

Ide o zeleň popri komunikáciách III. a IV. triedy, v parkoch, vo vnútroblokoch, v areáloch základných, materských škôl, detských jaslí a zariadení pre seniorov, ktorých zriaďovateľom je mestská časť. Výmera trávnatých plôch je 146 739 metrov štvorcových.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk