Kvôli štvrtkovému zhromaždeniu presmerujú MHD

Zhromaždenie Toto sme nechceli!
ilustračné: SITA

Štvrtkové zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave obmedzí premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD). Od 16.30 hod. presmerujú premávku električiek č. 1, 3, 4, 6, 7, 8 a 9 v úseku Šafárikovo námestie, Štúrova a Jesenského ulica, Námestie SNP a Špitálska ulica. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Reaguje tak na účasť študentov z iniciatívy #niejenamtojedno na štvrtkovom zhromaždení. Študenti sa o 16.30 hod. stretnú na Šafárikovom námestí, odkiaľ spoločne pôjdu na Námestie SNP. „Počas zhromaždenia budú v teréne posilnené hliadky dispečingu Dopravného podniku Bratislava, ktorý bude na vzniknutú dopravnú situáciu reagovať operatívne,“ pripomína dopravný podnik. Podobné odklonenie liniek bolo v hlavnom meste pre zhromaždenie aj počas marca.

Trasy liniek

Linka č. 1 bude premávať cez Radlinského, Vazovovu, Trnavské mýto na ŽST Nové Mesto. Počas zhromaždenia na Námestí SNP bude linka č.1 jazdiť obojsmerne cez Obchodnú, Tunel, Nábrežie, Mostovú, Jesenského a Štúrovu na konečnú zastávku Jungmanova v Petržalke.

Električkové linky č. 4 a č. 9 budú premávať cez Vazovovu, Radlinského, Obchodnú a Tunel a späť na svoju trasu. Počas zhromaždenia na Námestí SNP bude linka č. 4 premávať po pôvodnej trase a linka č. 9 v smere na Astronomickú cez Obchodnú, Radlinského a Vazovovu. V smere jazdy do Karlovej Vsi odvezie ľudí cez Špitálsku, Jesenského a Nábrežie.

Z Nábrežia arm. gen. L. Svobodu cez Tunel a Obchodnú na Hlavnú stanicu bude počas zhromaždenia jazdiť linka č. 6. Keď už budú ľudia na Námestí SNP, bude premávať po pôvodnej trase. Linka č. 7 pôjde z Radlinského na Hlavnú stanicu. Cez Obchodnú, Tunel, Nábrežie, Šafárikovo námestie, Jesenského, Mostovú, Nábrežie, Tunel, Obchodnú a Radlinského ulicu bude cestujúcich voziť až po príchode zhromaždenia na Námestie SNP. Linka č. 8 odvezie ľudí počas akcie z Vazovovej na Radlinského, Račianske mýto, Račiansku a na ŽST Vinohrady. Ak už bude zhromaždenie na Námestí SNP, táto linka MHD bude premávať cez Obchodnú, Tunel, Nábrežie, Šafárikovo námestie, Jesenského, Nábrežie, Obchodnú, Radlinského a Vazovovu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk