Kynológ bratislavskej mestskej polície pomohol dolapiť muža podozrivého z drogovej činnosti

Kynológia, pes
ilustračné: SITA

Mestská polícia v Bratislave má za sebou ďalší týždeň, počas ktorého riešila viacero prípadov. Patrí k ním aj tento.

Ako uvádza bratislavská mestská polícia na svojej webovej stránke, podozrivý muž sa vďaka pohotovej reakcii mestského policajta ocitol v rukách Policajného zboru SR.

Podľa informácií bratislavskej polície v utorok večer jeden z kynológov Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy v rámci pracovného voľna vykonával výcvik svojho služobného psa.

Dialo sa tak v blízkosti hotela na Seneckej ceste, kde si zrazu všimol dym, ktorý vychádzal z areálu hotela. “Na vzniknutú situáciu zareagoval, pričom sa okamžite dostavil k miestu, odkiaľ dym vychádzal. Tam zbadal osobu, ktorá sa z miesta snažila utiecť, pričom v rukách držala neznámy horiaci predmet,” informuje mestská polícia.

Ako ďalej uvádzajú policajti, následne sa na miesto dostavili aj príslušníci Policjaného zboru SR. Tých prítomný kynológ informoval o vzniknutej situácii. “Mestský policajt i naďalej pomáhal hliadke Policajného zboru s prepátravaním okolia. Po niekoľkých minútach bola podozrivá osoba na mieste zadržaná a predvedená na príslušné oddelenie Policajného zboru,” uvádza polícia.

Muž, ktorého sa im podarilo zadržať, bol vo veku 35 rokov. Okrem toho, že upriamil na seba pozornosť pálením káblov, je podozrivý aj zo závažnejšie činnosti, a to z dopustenia sa drogovej trestnej činnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk