Laboratórium z budúcnosti vám ukáže prostredníctvom unikátnych technológií zdravší svet bez dymu

04_laboratorium_vnutro_1.jpg
Foto: Philip Morris

Prvýkrát v Bratislave sa môžete porozprávať s virtuálnym vedcom o fascinujúcej vízii budúcnosti. Vedecké poznatky z oblasti fajčenia cigariet a ich moderných bezdymových alternatív sa teraz dozviete prostredníctvom najmodernejších technológií. Nahliadnite vďaka laboratóriu „Svet bez dymu“ do budúcnosti.

Spoločnosť Philip Morris International (PMI) predstavuje zdravší svet nielen pre fajčiarov, a to prostredníctvom unikátneho projektu, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Jedinečné interaktívne laboratórium „Svet bez dymu“ využíva najmodernejšie technológie, aby vám sprostredkovalo najnovšie vedecké poznatky z oblasti škodlivosti cigariet na naše zdravie a vývoja jeho zdravších alternatív.

02_laboratorium_zvonka.jpg
Foto: Philip Morris

Výnimočné laboratórium profesora Dohorela

Projekt je výnimočný vďaka využitiu najmodernejších technológií, ako sú digitálne röntgeny a holografické boxy, ktoré sú vytvorené presne na mieru. Ďalším unikátom je tzv. motion capture alebo mocap, technológia záznamu pohybu tela a hlavy človeka, a to vrátane mimiky. Takto vytvorený záznam je prenesený na vopred vytvorený digitálny model, ktorý následne ožíva. Prostredníctvom tejto technológie vás profesor Dohorel, tvár projektu a virtuálny sprievodca, prevedie svojimi osvetovými a vedeckými videami. Tie môžete vidieť priamo v laboratóriu alebo na webovej stránke www.svetbezdymu.sk.

05_peter_gecik.jpg
Foto: Philip Morris

Profesor Dohorel odpovie aj na nečakané otázky

Keďže za profesorom Dohorelom sa skrýva skutočný človek a nie naprogramovaný softvér, dokáže pohotovo zareagovať i na nečakané otázky. Hlas, ale aj mimiku tváre a pohyby tomuto fiktívnemu vedcovi prepožičal herec Peter Gecík.

11_bicykel.jpg
Foto: Philip Morris

Cieľom PMI je zdravší a kvalitnejší život nielen pre fajčiarov

Spoločnosť Philip Morris International sa výskumu a vývoju bezdymových alternatív cigariet venuje viac ako dvadsať rokov s ambíciou umožniť dospelým fajčiarom, ktorí by inak pokračovali vo fajčení cigariet, prechod na menej rizikový variant. Na výskume sa podieľa  430 vedcov, inžinierov a expertov. PMI do vývoja a vedy v tejto oblasti investovala už viac ako 8 miliárd USD.

Ako by vyzeral svet bez dymu? Príďte sa presvedčiť na vlastné oči do unikátneho laboratória budúcnosti. Virtuálny vedec profesor Dohorel vám zodpovie odpovede aj na ďalšie vaše otázky.

Laboratórium „Svet bez dymu“ bude otvorené verejnosti od 8. do 26. mája 2021 na námestí vedľa nákupného centra Eurovea v Bratislave.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk