Ľadové medvede v Bratislave opäť vstúpia do Dunaja, tento rok zaplávajú už po 20. raz

Ľadové medvede budú plávať cez Dunaj

Podujatie len pre tých najväčších otužilcov z Bratislavy sa bude konať i v januári. Ľadové medvede budú opäť tradične plávať v Dunaji, tento rok už po 20. raz.

Kým na Štedrý deň krstili nováčikov, v januári v novom roku idú plávať už naostro. Reč je o Ľadových medveďoch, bratislavskej skupine otužilcov, ktorá každoročne zdoláva studené zimné prúdy vôd. Januárové zimné plávanie bude v Dunaji v nedeľu 13. januára a pôjde zároveň o jubilejný 20. ročník podujatia.

Zimné plávanie bude mať 2 disciplíny: plavba na 100 m a 1000 m v toku Dunaja popri ľavom brehu a plavba z petržalskej strany na bratislavskú stranu Dunaja. Od 12.00 hod. do 13.00 hod. bude prezentácia. Miesto štartu plavby bude Pečniansky les, kam sa plavci presunú o 13.40 hod. O 14.05 hod. sa začne s prvou disciplínou. Na to, aby sa mohol plavec akcie zúčastniť, musí úspešne absolvovať plaveckú certifikáciu. Viac informácií o podmienkach certifikácie sa dozviete TU.

Vítaní sú členovia združenia Ľadové medvede, ale i nečlenovia. Každý účastník si na pamiatku odnesie „otužilecký“ diplom. Termín podania prihlášky na zimné plávanie je do 7. januára 2019.

Pozrite sa, ako to vyzeralo na zimnom plávaní v roku 2014:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk