Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Auto parkovanie pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
3. apríla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Lamač ponúka plochu na Studenohorskej ulici na prenájom, chce tam parkovací dom

Parkovací dom by mal vyrásť na mieste, kde kedysi stáli zberné suroviny. Mestská časť vyhlásila obchodno-verejnú súťaž na prenájom plochy tomu, kto na nej na vlastné náklady postaví parkovací dom. Informoval o tom portál etrend.sk.

Poslanci podmienky súťaže schválili na zasadnutí miestneho zastupiteľstva ešte pred Veľkou nocou. Mestská časť chce týmto spôsobom riešiť problém s parkovacími miestami, ktorých má nedostatok.

„Predmetný pozemok, v súčasnosti plniaci funkciu odstavnej plochy, nespĺňa estetické požiadavky na centrálny priestor v mestskej časti a ani súčasnou kapacitou nie je dostatočným riešením pre potreby parkovacích plôch v lokalite,“ povedal pre etrend.sk vicestarosta Lamača Lukáš Baňacký.

O výstavbe sa v tejto lokalite hovorí už dlhší čas. Najprv malo ísť o stavbu dvoch bytových domov, proti čomu spísali obyvatelia okolitých panelákov petíciu. Jedným z argumentov bol aj nedostatok parkovacích miest.

Parkovací dom

Podľa schválených súťažných podmienok je minimálna cena na pozemok stanvoená na 5 eur za meter štvorcový na rok. Maximálna rozloha zastavanej plocha je určená na 1 660 metrov štvorcových. Nájom zaplatí majiteľ parkovacieho domu na 25 rokov v dvoch splátkach vopred. Prvú do 90 dní od začiatku výstavbu a druhú do štyroch rokov. Náklady na prevádzku objektu bude platiť majiteľ.

Podľa schválených súťažných podmienok môže mať parkovací dom maximálne dve nadzemné a jedno podzemné podlažie. Strecha i opláštenie musia byť riešené formou integrovanej zelene. K podmienkam patrí aj nabíjacia stanica pre elektromobily, ktorá musí byť prístupná nielen nájomcom parkovacích miest.

Súťaž by mala byť vyhlásená v stredu 4. apríla, záujemcovia môžu pouky predkladať do konca mája. Odborná komisia potom návrhy vyhodnotí z pohľadu ekonomických kritérií, ale aj architektonicko-technického riešenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X