Lamač vyzýva obyvateľov ku všímavosti a opatrnosti: Starosta už podal trestné oznámenie

Lamac lampa svetlo verejne elektrina nebezpecie stlpik titulka.jpg

Podľa vyjadrenia spoločnosti Siemens Mobility, ktorá prevádzkuje verejné osvetlenie v Lamači, došlo k neoprávenému narábaniu s rozvodmi verejného osvetlenia. Starosta preto podal trestné oznámenie.

Starosta mestskej časti podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov všeobecného ohrozenia a poškodzovania cudzej veci. Toto oznámenie bolo podané v súvislosti s incidentom neoprávneného manipulovania s rozvodmi verejného osvetlenia. Podľa slov zamestnancov spoločnosti Siemens Mobility, ktorá prevádzkuje v Lamači verejné osvetlenie, došlo k neoprávnenej manipulácii na rozvode verejného osvetlenia na Bakošovej ulici s tým, že k stožiaru verejného osvetlenia bol úmyselne neznámym páchateľom pripojený izolovaný vodič, ktorý bol vyvedený cez vytvorený otvor v zemnej časti stožiara do voľného terénu.

Trestné oznámenie bolo podané po zozbieraní vyjadrení oznamovateľa, hlavného mesta a prevádzkovateľa verejného osvetlenia spolu s podrobnou fotodokumentáciou.

Mestská časť zároveň vyzýva obyvateľov, aby v prípade ak uvidia podobné úpravy stĺpov verejného osvetlenia, prípadne sa stanú svedkami nezvyčajného správania ich psov v blízkosti stĺpov verejného osvetlenia, ktoré by mohlo naznačovať podobnú neoprávnenú manipuláciu, aby ohlásili tieto skutočnosti na miestny úrad mestskej časti e-mailom na sekretariat@lamac.sk, alebo v úradných hodinách na telefónnom čísle: 02/64 78 00 65.

Lamac lampa svetlo verejne elektrina nebezpecie.jpg
Zdroj: http://www.lamac.sk/portals_pictures/i_005466/i_5466385.jpg
Lamac lampa svetlo verejne elektrina nebezpecie stlpik.jpg
Zdroj: http://www.lamac.sk/portals_pictures/i_005466/i_5466389.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk