Lanovka bude opäť premávať, strecha hornej stanice prechádza rekonštrukciou

Kamzik zelezna studnicka lanovka.jpg

Mestská časť v polovici septembra prerušila prevádzku lanovky z dôvodu pokračujúcej rekonštrukcie.

Sedačková lanovka z Kamzíka na Železnú studničku v Bratislave by mala po prestávke opäť začať premávať. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Mestská časť v polovici septembra prerušila prevádzku lanovky, z dôvodu pokračujúcej rekonštrukcie.

Na hornej stanici sme sa pustili do rekonštrukcie strechy, modernizujeme aj priestory bufetu, ktorý sa nachádza v dolnej časti hornej stanice,“ priblížil Kusý. Ako dodal, práce idú zatiaľ podľa plánu a lanovku by mohli opäť otvoriť na prelome októbra a novembra.

Štart tohtoročnej sezóny lanovky z dôvodu nevyhnutných rekonštrukčných prác posunuli až na začiatok mája. Koncom minulého roka rekonštruovali dolnú stanicu – nanovo vybudovali prístupové cesty k nástupištiam, inštalovali nové zábradlie a urobili kompletnú hydroizoláciu nástupišťa.

Postavili tiež novú pokladňu, betónové schodisko k bufetu a vymenili elektroinštalácie. V dolnej stanici tiež zbúrali staré prístupové a výstupové lávky a zaizolovali strechu. Lanovka z Kamzíka na Kolibu tento rok oslavuje 50 rokov svojej prevádzky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk