O láske k mobilu a úteku z reality rozprávka novinka z dielne divadla GUnaGU

GUnaGU, viliam klimáček, viktor horján
SITA

Novinka od Viliama Klimáčka Milujem svoj mobil sa nás pýta či ešte potrebujeme priateľov, manželky, milencov, milenky, keď máme svoje smartfóny.

Odcudzenie, nekomunikácia s okolím i svetom ako následok života s technikou a na sociálnych sieťach namiesto reálneho života so skutočnými ľuďmi je námetom novinky Divadla GUnaGU. Bratislavské alternatívne divadlo uvedie novú komédiu o ne/komunikácii Milujem svoj mobil (Americká jazda) v premiére v sobotu 5. marca.

V sídle GUnaGU na Františkánskom námestí 7 hru od Viliama Klimáčka, ktorý svoj text tradične i režíruje, stvárni kvarteto hercov Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo a David Hartl, informovala o tom produkčná manažérka divadla GUnaGU Linda Skrúcaná.

Bláznivá komédia Milujem svoj mobil rieši nielen erotiku pomocou mobilu, ale aj možnosť, či sa dá dovolať bohu a čosi si od neho priať, až po ozajstnú svadbu s vaším mobilným miláčikom. Viliam Klimáček svoju road movie komédiu umiestnil do starého Cadillacu, v ktorom štyria Slováci (šofér, farár, študent a manažér) idú autom cez Ameriku. Hoci majú dovolenku, každý pred čímsi uteká – pred veriteľmi, pred manželkou, pred sebou samým a stále telefonuje, telefonuje, telefonuje,“ píše sa v tlačovej správe divadla o hre Milujem svoj mobil.

Otázkou podľa tvorcov z GUnaGU je, či ešte potrebujeme priateľov, manželky, milencov, milenky, keď máme svoje smartfóny. „Nikdy v dejinách ľudia tak veľa nekomunikovali ako dnes a možno ešte nikdy neboli takí osamelí.“ Po sobotňajšej premiére je titul najbližšie na programe 6., 7. a 23. marca vždy so začiatkom o 19.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk