Látkové rolety pre domácu pohodu

Roll,Blinds,To,Protect,Sunlight,And,Lighting,To,Decorate,The
Foto: Westlogic

Mať plne funkčnú modernú kuchyňu, pohodlnú spálňu, príjemnú obývačku a kúpeľňu ako relaxačný kút, to zahrnuje trebárs aj správny výber látkovej rolety. My sme sa pozreli na tie, ktoré ponúka spoločnosť FOA.

Čo sú látkové rolety a ako fungujú

Pri snahe o vytvorenie dokonalého domova asi nenastane chvíľa, kedy si povieme: „Tak, a mám hotovo!“. Práca na ladení designu a celkového vzhľadu domu je zrejme trvalý proces. Zahŕňa obstaranie správneho nábytku, výber farieb na stenách, inštalácii doplnkov a taktiež roliet, ako výrazného bytového doplnku.

Látkové rolety asi nemusíme príliš predstavovať. Aj keby ste sa s nimi ešte nikdy nestretli, čo je však samo o sebe málo pravdepodobné, nepotrebujete mnoho predstavivosti. Základom je kvalitná a pevná látka, ktorá sa vyrába v rade farebných variant. Dalo by sa povedať, že látkové rolety určitým spôsobom nahrádzajú závesy, pričom majú o trochu lepšie vlastnosti. Oproti závesom dokážu poskytnúť kvalitnejšiu ochranu pred slnkom, čo je však podstatnejšie – fungujú výborne taktiež ako tepelná izolácia a čiastočne izolujú hluk prichádzajúci z ulice.

Látkové rolety ponúkajú viac

Látkové rolety predstavujú moderné okenné tienenie s jedným kusom látky, ktorá sa sťahuje do kazety, umiestnenej v hornej časti okna. Sú žiarivým príkladom moderných a prispôsobiteľných žalúzií a roliet.

Látkové rolety sa opäť vracajú do módy. Chránia domov pred slnečným svetlom, teplom a nežiaducimi pohľadmi zvonku. Vďaka modernému designu sa stanú elegantným a krásnym dekoračným doplnkom Vášho interiéru.

Rolety sú stále obľúbené aj preto, že kryjú sklenenú plochu okna zo 100 %. Nepresvitá ani paprsok slnečného svetla, keďže v látke rolety nie sú žiadne medzery. V porovnaní so žalúziami, alebo roletami Deň a noc, je pomocou látkových roliet jednoduchšie docieliť úplného zatienenia.

Z akých látok môžete vyberať?

Rovnako ako u závesov je u látkových roliet v hlavnej úlohe farba a druh látky. Látkové rolety obvykle ladíte k bytovým doplnkom, ktoré môžu byť najrôznejších farieb, preto Vás iste poteší, že na FOA môžete vyberať z viac než 140 druhov látok v 3 kazetách.

Je nám jasné, že rozhodovať sa o látkach pomocou malého obrázku na webových stránkach nie je úplne ideálne. Vo FOA na to ale opäť mysleli a ponúkajú vzorkovník látok, ktorý Vám zašlú zadarmo. Všetko tak môžete dokonale zladiť s vašou domácnosťou. Objednať si môžete až 8 vzoriek zadarmo. Pokiaľ Vám 8 vzoriek nestačí, skúste kontaktovať zákaznícku podporu. Určite sa nejak dohodnete.

Jednoduchá montáž roliet od FOA

Okenné rolety od FOA sú už zložené a zoskrutkované, vďaka čomu je ich montáž veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Pokiaľ sa aj tak bojíte pustiť do montáže sami, nemusíte ale zháňať drahého profesionála, stačí Vám poprosiť šikovného kamaráta či príbuzného.

Vyberať môžete z niekoľkých typov montáže:

 • zavesenie na okno bez vŕtania (platí len pre látkové rolety v otvorenej kazete) – najjednoduchší spôsob montáže, nič nevŕtate, iba roletu zavesíte, prípadne prilepíte, na vrchný rám okna a na spodný rám ju upevníte pomocou silonu,
 • vŕtanie na okno – rolety navŕtate v dvoch miestach na horný rám okna a roletu do týchto navŕtaných dielov nacvaknete, diel pre zaistenie silonu navŕtate do spodného rámu okna,
 • vŕtanie do steny – podobne ako u garniže navŕtate kovové pliešky do steny a roletu do nich nacvaknete, dbajte však na to, aby roleta presahovala cez celý výklenok,
 • vŕtanie do stropu – rovnaký postup ako pri vŕtaní do steny, kovové pliešky len navŕtate do stropu.

Nemáte s montážou roliet žiadne skúsenosti a máte strach, že to nezvládnete? Nebojte sa, ku každému typu zavesenia pre Vás vo FOA opäť pripravili prehľadné video návody, ktoré Vás povedú krok po kroku.

Údržba a čistenie látkových roliet

Výhodou látkových roliet je taktiež jednoduchá a časovo nenáročná údržba. Pri bežnom upratovaní môžete rolety iba otrieť suchou či ľahko navlhčenou handričkou, odstránenie prachu Vám však jednoznačne uľahčí vysávač. Ten môžete používať bez obáv, avšak iba s vhodným nástavcom a na minimálnom výkone.

Pri väčších škvrnách, napríklad pokiaľ máte rolety umiestnené v kuchyni, môžete znečistenie odstrániť jemným čistiacim prostriedkom. Každý prostriedok avšak pred použitím otestujte na skrytom mieste látky, nech si roletu nezničíte. Rolety rozhodne nikdy neperte, ani nežehlite, nepoužívajte ani kefy či iné drsné predmety.

Pri údržbe okien iste oceníte fakt, že rolety môžete veľmi jednoducho z okna dať dole, bez toho aby ste sa púšťali do zložitej demontáže. Môžete si tak bez problémov okná umyť a vyleštiť.

Výhody nákupu látkových roliet od FOA

A prečo si vybrať rolety práve od FOA? Spísali sme pre Vás 7 výhod, ktoré nás oslovili a odlišujú FOA od konkurencie:

 • látkové rolety od FOA sú už zložené, montáž je tak omnoho jednoduchšia než u iných dodávateľoch,
 • vyberať môžete až z 3 typov kaziet s rôznymi typmi montáže
 • a až zo 140 druhov látok s rozdielnou úrovňou zatemnenia,
 • FOA ponúka taktiež individuálne riešenie – môžete si prispôsobiť veľkosť roliet aj pre atypické okná,
 • výber Vám taktiež uľahčia vzorky látok, ktoré zasielajú úplne zadarmo,
 • na webe ponúkajú prepracované návody a video manuály
 • a vždycky sa môžete obrátiť na príjemnú a profesionálnu zákaznícku podporu, či už po telefóne, alebo skrz e-mail.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk