Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ocenenie samuela zocha
BSK
27. júla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Laureátov na Cenu Samuela Zocha môžu navrhnúť obyvatelia BSK do konca augusta

Ocenenie každoročne udeľuje Bratislavský samosprávny kraj.

BRATISLAVA 27. júla – Laureátov na Cenu Samuela Zocha, Pamätný list predsedu a Čestné občianstvo, ktoré každoročne udeľuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK), možno navrhnúť do 31. augusta.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, laureátov môžu navrhnúť obyvatelia kraja, organizácie či inštitúcie so sídlom v kraji v kategóriách školstvo, šport, veda, kultúra a ďalšie.

Vyplniť treba prihlasovací formulár, ktorého súčasťou je životopis nominovaného alebo záznam aktivít a úspechov v prípade nominácie organizácie. Vyplnený formulár musí byť vlastnoručne podpísaný nominovaným a doručený na Úrad BSK buď elektronicky na e-mailovú adresu [email protected], alebo poštou na adresu Bratislavský samosprávny kraj, oddelenie propagácie, Sabinovská 16, P.O. Box 106, 820 05, Bratislava. Zoznam držiteľov ocenení BSK, ako aj ďalšie informácie nájdu ľudia na internetovej stránke.

Samuel Zoch sa narodil v roku 1882 v Cerove. Pôsobil ako evanjelický farár a biskup. Po roku 1918 sa stal prvým bratislavským županom, známy je ako autor Martinskej deklarácie, prijatej 30. októbra 1918 v Martine. Od roku 1925 pôsobil ako poslanec Národného zhromaždenia. Svojou všestrannou iniciatívou a túžbou pomáhať ostatným sa zaslúžil o rozvoj modranskej keramickej dielne založením účastinnej spoločnosti Slovenská keramika. Zomrel v roku 1928.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X