Laureátov na Cenu Samuela Zocha môžu navrhnúť obyvatelia BSK do konca augusta

ocenenie samuela zocha
BSK

Ocenenie každoročne udeľuje Bratislavský samosprávny kraj.

BRATISLAVA 27. júla – Laureátov na Cenu Samuela Zocha, Pamätný list predsedu a Čestné občianstvo, ktoré každoročne udeľuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK), možno navrhnúť do 31. augusta.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, laureátov môžu navrhnúť obyvatelia kraja, organizácie či inštitúcie so sídlom v kraji v kategóriách školstvo, šport, veda, kultúra a ďalšie.

Vyplniť treba prihlasovací formulár, ktorého súčasťou je životopis nominovaného alebo záznam aktivít a úspechov v prípade nominácie organizácie. Vyplnený formulár musí byť vlastnoručne podpísaný nominovaným a doručený na Úrad BSK buď elektronicky na e-mailovú adresu nominacie@region-bsk.sk, alebo poštou na adresu Bratislavský samosprávny kraj, oddelenie propagácie, Sabinovská 16, P.O. Box 106, 820 05, Bratislava. Zoznam držiteľov ocenení BSK, ako aj ďalšie informácie nájdu ľudia na internetovej stránke.

Samuel Zoch sa narodil v roku 1882 v Cerove. Pôsobil ako evanjelický farár a biskup. Po roku 1918 sa stal prvým bratislavským županom, známy je ako autor Martinskej deklarácie, prijatej 30. októbra 1918 v Martine. Od roku 1925 pôsobil ako poslanec Národného zhromaždenia. Svojou všestrannou iniciatívou a túžbou pomáhať ostatným sa zaslúžil o rozvoj modranskej keramickej dielne založením účastinnej spoločnosti Slovenská keramika. Zomrel v roku 1928.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk