Lavičky čakajú zmeny. Mesto ich zrevitalizuje

lavičky, oprava
ilustračné: SITA

Magistrát hlavného mesta pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev. V týchto dňoch ukončil prvú etapu opráv mestských lavičiek. Počas nej bolo na Námestí M. Benku zrekonštruovaných 25 lavičiek a 38 zrevitalizovaných lavičiek už skrášľuje Hodžovo námestie.

Opravy poškodených lavičiek budú realizované v ďalších troch etapách.

„Začali sme skvalitňovať a skrášľovať verejné priestory opravou a výmenou mestských lavičiek. Chceme, aby boli lavičky funkčné, bezpečné a aby esteticky dotvárali mestský priestor,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Naši zamestnanci prešli celé mesto a našli až 306 lavičiek, ktoré nemali správcu. Lavičky bez správcu mesto zaradilo do databázy a bude sa o ne starať. Pri kontrole sme následne identifikovali viac ako 340 poškodených lavičiek,“ vysvetlil primátor. Celkovo je tak teraz v správe mesta 437 lavičiek.

Na revitalizáciu lavičiek vyčlenilo hlavné mesto viac ako 25-tisíc eur. Ďalšie práce budú pokračovať opravou zlomených alebo doplnením chýbajúcich konštrukcií a drevených častí lavičiek v lokalitách Bartókova ul., Námestie Eugena Suchoňa, Klincová – Mraziarenská ul, Geologická ul., Slovinská a Dunajská ul. a na iných uliciach.

Tretia etapa je zameraná na Horský park. V rámci nej sa bude realizovať výmena 89 kusov drevených častí a náter 79 lavičiek. V rámci tejto etapy bude odstránených a obnovených päť úplne zdevastovaných lavičiek.

Na jar v roku 2016 bude revitalizácia lavičiek ukončená úplnou obnovou náterov na všetkých lavičkách v správe mesta tak, aby sa farebnosť lavičiek zjednotila. Úplná rekonštrukcia lavičiek sa tiež uskutoční v najfrekventovanejších lokalitách hlavného mesta, napr. na Kamennom námestí, pred Starou tržnicou, na Nám. Ľ. Štúra, Americkom námestí či Hurbanovom námestí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk