Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnovený Starý most
SITA
17. mája 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Lávku pre peších a cyklistov na Starom moste by mohli sprístupniť koncom týždňa

Lávku na zrekonštruovanom Starom moste v Bratislave by mohli koncom týždňa sprístupniť verejnosti. Práve na objekty pre peších totiž bratislavská radnica pred mesiacom získala kolaudačné rozhodnutia, v nedeľu (15. mája) uplynula aj zákonná lehota na odvolanie.

Zatiaľ stále čakáme na prípadnú doručenú poštu a v prípade, že sa voči kolaudačnému rozhodnutiu nik neodvolá, koncom týždňa by sme chceli Starý most otvoriť pre peších a cyklistov, o čom budeme včas informovať,“ informovala tlačová referentka hlavného mesta Iveta Kešeľáková.

Život by sa mal po takmer dva a pol roku vrátiť aj na Štúrovu ulicu v Bratislave. V prvej polovici júna by totiž mali začať po zrekonštruovanej trati jazdiť električky v skúšobnej prevádzke. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) 10. mája vydal povolenie na dočasnú skúšobnú prevádzku električkovej trate na Štúrovej ulici. Právoplatné bude až po uplynutí zákonnej lehoty na odvolanie. Na jazdu električkou cez Starý most do Petržalky si však ľudia počkajú pravdepodobne až do leta.

Podľa odhadov Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý trať kolauduje, by mohla byť električková trať cez most spustená do skúšobnej prevádzky začiatkom júla. Kolaudačné konanie na električkovú trať cez Starý most spustil Úrad BSK začiatkom mája, kontrola stavby je naplánovaná na 26. mája.

V prípade, ak bude mať kraj všetky potrebné dokumenty i kladné stanoviská dotknutých orgánov a na stavbe nezistia žiadne nedostatky, ktoré by bránili premávke, povolenie na dočasné užívanie stavby a skúšobnú prevádzku by mohli vydať na konci mája. Potom začne plynúť zákonná 30-dňová lehota na odvolanie. Ak sa počas nej nik neodvolá, prvá električka by mohla ľudí do Petržalky odviezť začiatkom júla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X