Bratislava bude mať ďalší zelený verejný priestor, v ktorom budú môcť obyvatelia tráviť voľný čas a relaxovať.
Mnohí o Kochovej záhrade v Starom Meste donedávna netušili. Vznikla medzi rokmi 1932 – 1935 a založil ju lekár Karol Koch. Bola súčasťou lekárovho súkromného chirurgicko-ortopedického zariadenia.
Záhrada tvorí spolu so sanatóriom unikátny celok. O výsadbu zelene sa postaral Jozef Mišák, ktorý sa podieľal aj na zbierke vzácnych drevín v Arboréte Mlyňany SAV.
V záhrade sa pre špecifickú mikroklímu darilo aj cudzokrajinám stálozeleným drevinám. Bolo tam vysadených 120 druhov, z toho 30 ihličnatých a 26 listnatých stálozelených cudzokrajných drevín.
Pacienti zariadenia sa kedysi mohli kúpať v bazéne. V zákutiach záhrady oddychovali na lavičkách a odpočívadlách v tieni stromov, prechádzali sa po mnohých chodníčkoch a terasách.
Posledné roky záhrada chátrala, boli v nej realizované iba udržiavace práce na báze dobrovoľníckych brigád. Mesto sa rozhodlo dať miestu novú tvár. Najprv sa zameria na dreviny, bude spracovaný podrobný dendrologický prieskum s návrhom opatrení. Bratislavčania po komplexnej obnove dostanú nový zelený verejný priestor, kde môžu relaxovať.