Len 16-ročný podvodník okradol seniorku, hrozí mu tri až desať rokov odňatia slobody

Kolaz policia seniorka podvodnik.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages - koláž BratislavaDen.sk

Policajný vyšetrovateľ obvinil 16-ročného Róberta z Košíc z trestného činu podvodu.

Bratislavská polícia obvinila podvodníka, ktorý okradol seniorku. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ obvinil 16-ročného Róberta z Košíc z trestného činu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Obvinený ešte v júli pripravil 78-ročnú seniorku o 20-tisíc eur. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Podľa polície obvinený uviedol seniorku do omylu tým, že pri telefonickom hovore vystupoval pod rôznymi legendami. „Dôchodkyňu najprv kontaktovala na pevnej linke neznáma žena a predstavila sa ako pracovníčka banky. Uviedla, že jej peniaze sú v ohrození pred podvodníkmi a následne ju prepojila na policajta Juhása,“ uviedol Szeiff.

Falošný policajt následne od seniorky zisťoval, akú finančnú hotovosť má pri sebe. Následne ju inštruoval, aby celú hotovosť, ktorú mala v byte, odovzdala jeho kolegovi „policajtovi“, ktorý ju príde vyzdvihnúť. Žena následne cez okno odovzdala v súčasnosti už obvinenému Róbertovi hotovosť vo výške 20-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk