Lenny Kravitz spája sily s OSN. Vydal „HERE TO LOVE (#fightracism)”, oficiálnu skladbu kampane v boji proti rasizmu

Lenny kravitz vivien.jpg
Zdroj foto: Vivien

BRATISLAVA 11. decembra (BratislavaDeň.sk) – Celosvetovo uznávaný spevák a multitalentovaný hudobník Lenny Kravitz, známy nielen svojimi umeleckými počinmi, ale aj filantropiou a humanitárnou činnosťou, zverejnil videoklip, ktorý sa stal oficiálnou hymnou boja proti rasizmu.

Americký spevák a skladateľ Lenny Kravitz, udržujúci si za posledné roky poprednú pozíciu v spoločnom boji proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii a obhajujúci jednotu a rovnosť po celom svete, spája sily s Úradom OSN pre ľudské práva, aby verejnosti pomocou videoklipu predstavil svoj nový singel „Here To Love (#fightracism)“. Jedná sa o prerábku úspešnej skladby, ktorej pôvodnú verziu spevák vydal na jeho kritikmi chválenom albume číslo 11, Raise Vibration, s ktorým sa predstavil aj v júni 2018 v Bratislave. Naživo si novú verziu piesne môžu fanúšikovia éterického hudobníka vypočuť na pripravovanom rovnomennom koncerte, ktorý sa uskutoční 1.7.2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Lenny kravitz ba_jano stovka 1.jpg
Foto: Vivien

Silné kinematografické hudobné video

Ešte deň pred Medzinárodným dňom ľudských práv, ktorý je 10. decembra, Kravitz doprial aj vizuálnu podobu upravenej verzie svojej piesne „Here to Love“.  Emotívne čierno-biele video, ktoré Kravitz sám režíroval, zachytáva desiatky ľudí rôzneho veku, pohlavia, národností, vierovyznanií, farby pleti a poukazuje tak na rovnosť medzi všetkými ľudskými bytosťami.

Zvýrazňujúc lyrické posolstvo lásky a inklúzie, legenda s Grammy ocenením spolu s Úradom OSN pre ľudské práva, novinkou podboruje #FightRacism – kampaň, ktorá propaguje toleranciu, rovnosť a rozmanitosť.

V jednote je sila

Článok 1 Všeobecnej deklarácie ľudských práv uvádza: „Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v dôstojnosti aj právach.“ „Here To Love“ znovu potvrdzuje tento všeobecný princíp a zobrazuje Kravitzovu výzvu: „Všetci sa musíme spojiť, pretože sme jedna bytosť, musíme sa pridať do boja, spolu sme silní, musíme urobiť, čo je správne v každej situácii, milujte životy druhých tak, ako by ste milovali ten svoj.“

„Here To Love“ sa tak stáva titulnou skladbou kampane #Fightracism Úradu OSN pre ľudské práva počas roku 2020 a aj ďalších rokov.

O Úrade OSN pre ľudské práva

Úrad OSN pre ľudské práva pod vedením Organizácie spojených národov usporadúva propagáciu a ochranu ľudských práv pre všetkých. Pod vedením najvyššieho komisára s 1300 zamestnancami pracujúcimi vo viac než 70 krajinách sveta je ich cieľom, aby sa ľudské práva stali skutočnosťou pre všetkých ľudí kdekoľvek na svete. Viac informácií na www.ohchr.org a www.standup4humanrights.org

Lenny kravitz ba_jano stovka 2.jpg
Zdroj foto: Jano Štovka

O Lenny Kravitzovi

Osobnosť považovaná za jedného z vynikajúcich rockových hudobníkov našich čias.  Spevák a multiinštrumentalista prekročil hranice žánru, štýlu, rasy a postavenia počas jeho tridsaťročnej hudobnej kariéry. V produkcii speváka cítiť prvky soulu a vplyvy rocku a funku 60. a 70. rokov. Spevák, autor, producent a multiinštrumentalista vyhral cenu Grammy až štyrikrát za sebou a je držiteľom rekordu v počte víťazstiev v kategórii „Najlepší mužský rockový spevácky výkon“. Okrem jeho desiatich štúdiových albumov, ktorých sa celosvetovo predalo 40 miliónov, je tento viacrozmerný umelec vnímaný aj ako fashion ikona a uplatnil sa aj vo svete filmu. V kasovom trháku „Hry o život“ a „Hry o život: Skúška ohňom“ sa predstavil ako Cinna. Kravitz si zahral aj v pozitívne hodnotených filmoch „Precious“ a „Komorník“.  Okrem umeleckej činnosti svoj život zasvätil i dobročinnej činnosti. Éterický filantrop už roky stojí za viacerými humanitárnymi projektami, najnovšie podporil OSN a kampaň boja proti rasizmu vydaním novej verzie skladby Here To Love.

Lenny kravitz ba_jano stovka.jpg
Foto: Vivien

LENNY KRAVITZ-„Here To Love“ Tour 2020
1. júl 2020
Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava)

Vstupenky sú k dispozícii na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk