Lesu na bratislavskej Kalvárii hrozí výrub zelene. Petíciu na jeho ochranu podpísali viaceré známe tváre

Les nad bratislavskou Kalváriou
Foto: Milan Schnorrer

Les v Starom Meste obklopuje krížovú cestu z roku 1694.

Redukcia zelene v dôsledku výstavby nie je v Starom Meste za posledné roky ničím novým. Je preto pravdepodobné, že by mohol byť ďalším „pánom na holenie“ v blízkej budúcnosti aj les na bratislavskej Kalvárii.

Druhý najväčší les

Les na bratislavskej Kalvárii je 2. najväčším lesom v Starom Meste (najväčším je Horský park). Zaujímavosťou je, že cez neho vedie historická krížová cesta stará viac ako 300 rokov.

Les nad bratislavskou Kalváriou
Mapa zobrazuje územie lesa. Foto: mojapeticia.sk

Na ochranu lesa vznikla online petícia, za ktorou stojí občianska iniciatíva Les na bratislavskej Kalvárii. Vyzývajú mesto na zvýšenú ochranu lesa pre budúce generácie a chcú vyhlásiť územie lesa za Obecné chránené územie (CHKÓ).

Les nad bratislavskou Kalváriou
Zachráni sa starý les v Starom Meste? Foto: Milan Schnorrer

Staromešťania chcú les ochrániť

K podpísaniu petície sa pridali viaceré známe tváre z radov hercov, vedúcich predstaviteľov kultúrnych inštitúcií, médií, poslancov či obyvateľov Starého Mesta. Petíciu podpísali napríklad Táňa Pauhofová, Wanda Adamík Hrycová, Simona Bubánová, Peter Krutil, Dana Kleinert, Alexandra Kusá, Ivan Bútora ml. a i.

K dnešnému dňu petíciu podpísalo už viac ako 2 500 ľudí, stále však chýba veľa podpisov. Ak chcete aj vy podporiť petíciu, nájdete na tomto linku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk