Leteckí dopravcovia pridali na bratislavskom letisku navyše 70 letov

Letisko bratislava fb.jpg

Rynair zabezpečí navyše 12 letov (šesť príletov aj odletov) z Birminghamu a naspäť a tiež osem letov na linke do Manchestru a späť.

Leteckí dopravcovia pridali na bratislavskom letisku v období od 18. decembra do 8. januára 2020 navyše 70 letov. Najviac, šestnásť letov, po osem príletov aj odletov, pribudlo na linkách spájajúcich Bratislavu s Londýnom.

Ako v stredu informovalo Letisko M. R. Štefánika, desať pridaných letov (päť príletov aj odletov) z toho zabezpečí spoločnosť Wizz Air na linke z Londýna – Lutonu a späť, šesť letov naviac uskutoční dopravca Ryanair z Londýna – Stanstedu a spiatočne.

Rynair zabezpečí navyše 12 letov (šesť príletov aj odletov) z Birminghamu a naspäť a tiež osem letov na linke do Manchestru a späť. „Po tri rotácie letov pribudnú aj z a do Edinburghu, Dublinu, Milána – Bergama (všetko Ryanair) a zo Skopje v Severnom Macedónsku a späť (Wizz Air). Nad rámec pravidelných týždenných frekvencií vypraví Wizz Air vo vianočnom období aj lety do Ľvova na Ukrajine a bulharskej Sofie a späť,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Lety na Štedrý deň aj Silvester

Na Štedrý deň, 24. decembra, je v pláne jedenásť pravidelných príletov a jedenásť odletov z Bratislavy, pričom posledné lety sa uskutočnia približne o 17.00 tak, aby boli cestujúci čo najskôr doma so svojimi blízkymi. Rovnako do 17.00 hod. sú naplánované lety aj počas Silvestra.

V prvý sviatok vianočný, 25. decembra, dopravca Ryanair nevypravuje žiadne lety. Avšak dopravca flydubai aj v tento deň prepraví Slovákov na vianočnú dovolenku do slnečného Dubaja,“ priblížila Ševčíková. Wizz Air dokonca v tento deň naplánoval odlety do všetkých svojich šiestich destinácií, kam lieta z Bratislavy – do Ľvova, Odesy, Londýna – Lutonu, Kyjeva – Žuljany, Skopje a Sofie.

Odlet a prílet z Moskvy do Bratislavy vypraví vo sviatočný deň aj letecká spoločnosť Pobeda,“ dodala hovorkyňa bratislavského letiska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk