Letisko Bratislava vybavilo v máji takmer 167-tisíc cestujúcich, ich počet vzrástol medziročne o päť percent

Vychod slnka letisko lietadlo.jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Za 5 mesiacov tohto roka prešlo bránami najväčšieho domáceho letiska skoro 709-tisíc pasažierov, čo je oproti rovnakému obdobiu vlani o 6,5 percenta viac.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v máji tohto roka spolu 166 817 cestujúcich, ich počet v porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška vzrástol o päť percent. Ide o druhé najvyššie množstvo pasažierov v máji v histórii letiska. Nárast cestujúcich zabezpečila medzinárodná aj nepravidelná doprava, pričom vzrástol ich počet na pravidelnej linke do Moskvy a späť.

Ako informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková, za 5 mesiacov tohto roka vybavili celkovo 708 701 pasažierov, čo je medziročne viac o 6,5 percenta, respektíve o 43 271 osôb. Minulý rok od januára do mája prešlo bránami nášho najväčšieho letiska 665 430 cestujúcich. Ich počet od začiatku tohto roka tak v priemere rastie o sedem percent.

Londýn, Dublin a Moskva vedú v obľúbenosti

Po Londýne a Dubline sa Moskva stala v máji treťou najobľúbenejšou destináciou v leteckej doprave z Bratislavy a predstihla Kyjev. „Ruská letecká spoločnosť Pobeda totiž v máji zvýšila počet letov z Bratislavy do Moskvy a späť na sedem letov týždenne, jeden let denne. V mesiacoch jún až august bude linka prevádzkovaná v redukovanom prázdninovom režime trikrát týždenne (pondelok, streda, sobota), od polovice septembra budú lety do Moskvy k dispozícii opäť každý deň,“ uviedla Ševčíková. Letisko v zaznamenalo v máji 2 356 pohybov lietadiel, čiže spolu odletov a príletov, z toho 43 percent tvorili pravidelné lety.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %. Základné imanie letiskovej spoločnosti dosahuje 292,43 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk