Letisko pripravuje Dni otvorených dverí, na toto sa môžete tešiť

letisko, lietadlo
Foto: ilustračné, SITA

Letisko M. R. Štefánika otvorí brány letiska 22. až 24. septembra. Registrácia na DOD sa začne na webovej stránke letiska www.bts.aero 4. septembra a potrvá do 18. 9., resp. do obsadenia kapacity termínov.

Návštevníci uvidia vybavovací proces na ploche letiska, pozrú si odstavené vládne špeciály typu Tupolev TU154M, Fokker 100 či Airbus A319, oboznámia sa s nevyhnutnými bezpečnostnými opatreniami platiacimi na letiskách, vrátane zakázaných predmetov, ktoré nemožno vziať na palubu lietadla.

Návštevníci uvidia aj ukážku práce policajných psovodov, pyrotechnikov, colníkov či biologickej ochrany letiska. Vystavená bude tiež letisková technika, ale aj záchranársky vrtuľník spoločnosti Air Transport Europe. Deti si budú môcť vyskúšať aj letecký simulátor či uvidieť dron, ktorý ukáže Katedra leteckej dopravy FPEDAS Žilinskej univerzity v Žiline.

Podmienkou účasti na Dňoch otvorených dverí je registrácia všetkých záujemcov, vrátane detí, na webovej stránke letiska www.bts.aero. Každý účastník zadá prostredníctvom formulára svoje kontaktné údaje vrátane mena, priezviska, adresy, telefónu, e-mailu a čísla občianskeho preukazu a vyberie si jeden z ľubovoľných termínov a časov prehliadok. Bezplatné exkurzie sa konajú každý deň – v piatok 22., v sobotu 23. a v nedeľu 24. septembra v časoch o 10., 11., 12., 13. a 14. hodine. Maximálna kapacita pre účasť na jednom termíne je 90 osôb.

Pri registrácii dieťaťa do 15 rokov uvádzajte prosím číslo občianskeho preukazu sprevádzajúcej osoby a do poznámky uveďte meno osoby, ktorá dieťa sprevádza (rodič, príbuzný).

Podrobnejšie informácie o priebehu podujatia a možnostiach parkovania budú všetkým zaregistrovaným účastníkom zaslané e-mailom pred podujatím.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk