Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
seniori
Foto: ilustračné, SITA
22. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Letná bratislavská univerzita pre seniorov sa blíži, prihlasovať sa môžete už o pár dní

Už po šiestykrát organizuje hlavné mesto v spolupráci s Univerzitou Komenského obľúbenú Letnú bratislavskú univerzitu pre seniorov, ktorá sa bude konať v auguste. Pre seniorov sú pripravené prednášky na zaujímavé a aktuálne témy zmerané nielen na Bratislavu a život v meste, ale aj na zaujímavosti a praktické rady. Pre veľký záujem zvýšili kapacitu miest.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes spolu s rektorom Univerzity Komenského Karolom Mičietom podpísali zmluvu o spolupráci pri realizácii Letnej bratislavskej univerzity pre seniorov.

„Každoročne sa záujem o bratislavskú letnú univerzitu pre seniorov zvyšuje, čo svedčí nielen o tom, že sú prednášky zaujímavé a prínosné, ale zároveň je dôkazom toho, že naši seniori majú záujem o Bratislavu, život v meste a chuť vzdelávať sa,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Aj preto sme tento rok zvýšili počet miest na 160, minulý rok to bolo 150, čomu sa určite potešia najmä seniori, ktorí sa na letnú univerzitu dopytujú už na jar,“ dodal.

Pre seniorov sú pripravené štyri prednášky na zaujímavé a aktuálne témy, ktoré sa budú realizovať v auguste. Vybraní slovenskí odborníci zasvätia seniorov do histórie a súčasnosti záhrad a parkov Bratislavy, jej barokového obdobia, vývojových podôb slovenčiny, ale aj nekalých praktík pri poskytovaní tovarov a služieb.

Prednášky sa budú konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v prvých dvoch augustových týždňoch, vždy v utorok a vo štvrtok od 14.00 do 15.30 hod.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať od 1. do 29. júla osobne s vyplnenou prihláškou na pracovisku prvého kontaktu na prízemí v budove Magistrátu hlavného mesta.

Témy prednášok:

1. prednáška 2. augusta o 14.00 hod.

Téma: História a súčasnosť záhrad a parkov Bratislavy

Prednášajúca: Ing. Tamara Reháčková, PhD.

2. prednáška 4. augusta o 14.00 hod.

Téma: Nekalé praktiky pri poskytovaní tovarov a služieb

Prednášajúci: Mgr. Tomáš Földes

3. prednáška 9. augusta o 14.00 hod.

Téma: Baroková votívna plastika v Bratislave

Prednášajúci: PhDr. Tomáš Surý, ArtD.

4. prednáška 11. augusta o 14.00 hod.

Téma: Vývojové podoby slovenčiny

Prednášajúca: Ida Rapaičová

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X