Letná čitáreň v Medickej záhrade je späť: Takýto program vás čaká počas nasledujúcich dní

Staromestska kniznica leto citaren program.jpg

Hľadáte perfektné miesto na strávenie prvého týždňa letných prázdnin? Letná čitáreň v Medickej záhrade je ideálnym miestom na oddych a zábavu s bohatým programom pre všetky vekové kategórie.

Prvý týždeň letných prázdnin je tu a kam inam sa vydať než do Letnej čitárne v Medickej záhrade? Táto obľúbená bratislavská oáza ponúka ideálne prostredie na oddych a kultúrne obohatenie.

Program začína v utorok 2. júla o 17.00 hod. podujatím Putovanie po hoteloch a hostincoch starej Bratislavy. Bratislava je mesto s bohatou históriou, no koľkí z nás skutočne poznajú jeho rôznorodé zákutia?

Prednáška vedená Jánom Vyhnánkom vás prevedie nielen známymi, ale aj menej známymi hotelmi a hostincami z bratislavskej minulosti. Zistíte, kde bol postavený prvý bratislavský kabaret, či kde sa uskutočnilo prvé kinematografické premietanie. Prednáška bude doplnená bohatým obrazovým materiálom, takže sa máte na čo tešiť. Podujatie podporil Fond na podporu umenia.

V stredu 3. júla o 16.00 hod. je na programe divadelné predstavenie Kvak a Čľup – Stratený gombík, ktoré prinesie Divadlo Ratataj. Tento putovný príbeh Arnolda Lobela o dvoch nerozlučných žabích priateľoch osloví deti aj dospelých.

Čľup stráca svoj nový gombík, ich priateľstvo je ohrozené. No žabiak Kvak sa rozhodne vydať na cestu a nájsť stratený gombík, pričom pomáha iným zvieratám a nadobúda nové priateľstvá. Tento rozprávkovo poučný a humorný príbeh plný pesničiek je určený pre deti od 4 rokov.

Vo štvrtok 4. júla od 10.00 do 13.00 hod. bude prebiehať workshop Mobilné technológie pre seniorov. Ak používate svoj smartfón len na bežné telefonovanie, ale chceli by ste ho využívať aj na ďalšie zmysluplné aktivity, lektori a lektorky v knižnici vám pomôžu.

Naučia vás nastaviť a aktualizovať váš telefón, zálohovať fotografie alebo používať obľúbené aplikácie. Mobilné technológie už viac nemusia byť strašiakmi, ale užitočnými nástrojmi na uľahčenie každodenného života.

Letná čitáreň v Medickej záhrade ponúka skvelý začiatok prázdnin pre každého. Príďte si užiť kultúru, históriu a nové zážitky v príjemnom prostredí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk