Letná čitáreň v Medickej záhrade je späť: Tešiť sa môžete na čítanie v tráve, besedy s autormi a množstvo ďalších akcií

Kolaz bratislava letna citaren.jpg
Foto: Staromestská knižnica - koláž BratislavaDen.sk

Pripravte sa na leto plné zábavy a oddychu v Medickej záhrade. Letná čitáreň otvára svoju 19. sezónu s bohatým programom pre všetky vekové kategórie. Už teraz si môžete užiť nielen čítanie, ale aj množstvo zaujímavých podujatí.

Príjemné letné dni v Medickej záhrade sú späť. Staromestská knižnica už otvorila 19. ročník obľúbenej Letnej čitárne, ktorá bude otvorená v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00 hod., a to až do konca augusta. Toto leto vás čaká až 40 podujatí pre dospelých aj deti.

Návštevníci si môžu vybrať z takmer 80 titulov slovenských aj cudzojazyčných periodík, vrátane publicistických, spoločenských a umenovedných časopisov, lifestylových magazínov o cestovaní, zdraví, bývaní a záhradkárčení. Literárne periodiká ponúkajú zaujímavé tipy na čítanie. Malí čitatelia sa zasa môžu tešiť z obľúbeného detského časopisu.

Letna citaren medicka zahrada5.jpg
Foto: Staromestská knižnica

V knižnom domčeku nájdete knihy, ktoré dostali druhú šancu. Ak vás niektoré z nich zaujmú, môžete si ich nechať, a tiež prispieť vlastnými, prečítanými knihami. Pre návštevníkov je dostupné aj WiFi pripojenie.

Besedy s autormi

Na otvorenie Letnej čitárne sa vždy teším, je to totiž predzvesť leta, spomalenia, či príležitostí na užívanie si. Spôsobov je veľa, ale pre nás je to predovšetkým čítanie,“ dodala Jana Slezáková, riaditeľka Staromestskej knižnice.

Program 19. ročníka zahŕňa cyklus Čítanie v tráve. Aj počas tohto ročníka sa môžete tešiť na stretnutia so slovenskými autormi, ako sú Soňa Otajovičová, Vanda Rozenbergová, laureátka na ceny Anasoft litera 2024, či Ján Púček. Nebude chýbať hudobno-poetické pásmo s gitaristkou Evou Golovkovou a hercom Petrom Weincillerom.

Letna citaren medicka zahrada4.jpg
Foto: Staromestská knižnica

Cyklus Rozprávanie o Bratislave vás zavedie do starého Prešporka. Monika Štefunková predstaví tradičné trhy a prvé obchodné domy, Ján Vyhnánek ukáže pôvodné hotely a hostince, Julia Itin so Štefanom Cipárom odhalia skryté dlažby a obklady.

Pre veľkých aj malých

Pre seniorov sú pripravené konzultácie s odborníkmi na používanie mobilných telefónov. Deň starých rodičov a seniorov oslávi medzigeneračné podujatie SPOLU a NAPLNO, ktoré organizuje Kreatívny Klub Luna.

Letna citaren medicka zahrada6.jpg
Foto: Staromestská knižnica

Na burze kníh nájdete knižné chuťovky za výhodnú cenu. Najmenších návštevníkov zaujmú divadelné predstavenia, tvorivé dielničky s RC Prešporkovo, zážitkové čítania, burzy knižiek a hračiek, či premietania animovaných filmov.

Cestovanie aj zaujímavosti

O vašich spotrebiteľských právach počas dovolenky vás informujú odborníci z Európskeho spotrebiteľského centra v SR. Fotograf Peter Dvořák vás vezme na cestu do Južnej Afriky. Pripravené sú aj filmové premietania, príbeh staviteľskej rodiny Zacharovcov a kultúrne podujatia so združením Mareena.

Letné čitárne dotvárajú kolorit mesta, okrem možnosti čítať prinášajú aj množstvo tém prostredníctvom rôznorodých kultúrnych podujatí. Tak neváhajte a príďte si s nami užívať, tešíme sa na vás v Letnej čitárni Medická záhrada!“ uzatvára Jana Slezáková. Letná čitáreň sa nachádza pri bráne z Poľnej ulice a jej služby sú bezplatné.

Podujatia sú organizované vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia, SK-NIC a občianskeho združenia Milujem knihy/Amo libris.

Letna citaren medicka zahrada.jpg
Foto: Staromestská knižnica

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk