Letná sezóna je na Slnečných jazerách v plnom prúde. Aký je cenník vstupného a občerstvenia?

Slnečné jazerá v Senci
Foto: BratislavaDen.sk

Návštevníkov Senca a obyvateľov čaká počas leta bohatý kultúrny program. V areáli Slnečných jazier si môžete prenajať aj kolobežky.

Teplé počasie a letné prázdniny sú ideálnym časom, kedy mnohé rodiny s deťmi či partie mladých vyrážajú na jazerá, v ktorých sa dá kúpať. Slnečné jazerá v Senci patria k najobľúbenejším jazerám v Bratislavskom kraji.

Sú len na skok od Bratislavy, pričom z hlavného mesta sa na jazerá viete dostať autom aj vlakom. Ak máte chuť, na jazerách sa dá stráviť i niekoľko dní.

Vláčikom k jazerám

Vstupné pre dospelú osobu je vo výške 4 eur. Zľavnený vstup v hodnote 2 eur platí pre deti od 6 do 15 rokov, dôchodcov a ZŤP. Ak sa plánujete na jazerách kúpať celé leto, kúpte si permanentku. Miestni obyvatelia zaplatia 15 eur, zľavnený vstup v hodnote 8 eur platí platí pre deti od 6 do 15 rokov, ZŤP alebo dôchodcu. Permanentka pre turistov stojí 30 eur. Všetky ceny sú uvedené s DPH.

Slnečné jazerá v Senci
Recepcia pri parkovisku. Foto: BratislavaDen.sk

Ako uvádza web slnecnejazera.eu, voľný prechod je zo strany Reca, ale nie cez južnú stranu. Parkovné je vo výške 3 eur na deň a dá sa zaplatiť na bráne, v parkomate alebo v aplikácii ParkDots. Pre deti môže byť zážitkom prísť na jazerá farebným vláčikom.

Slnečné jazerá v Senci
Vláčik na jazerách. Foto: BratislavaDen.sk

Ak sa rozhodnete pre bývanie na jazerách, môžete si vybrať medzi apartmánmi, bungalovmi, karavanovým kempom či stanovým kempom. Stanuje sa na voľnej ploche pod stromami.

Slnečné jazerá v Senci
Stanový kemp v areáli. Foto: BratislavaDen.sk

Preplnené jazerá

Boli sme sa pozrieť na východnej i západnej pláži jazier. Rozdiel je najmä v tom, že kým pri vstupe do vody na západnej pláži musíte prekonať viac kameňov, východná pláž má menej kamenistý prístup do vody.

Slnečné jazerá v Senci
Vľavo je západná pláž, vpravo východná pláž. Foto: BratislavaDen.sk

Západná pláž, rovnako ako východná pláž, praskala vo švíkoch. Návštevníci sa môžu občerstviť v malých bufetoch, využiť prezliekareň či si požičať vodný bicykel.

Slnečné jazerá v Senci
Pri vstupe do vody sú na západnej pláži ostrejšie kamene. Foto: BratislavaDen.sk

Na fotografii nižšie je zachytená východná pláž. Pekné víkendové počasie prilákalo k vode seniorky, rodiny s deťmi, mladé páry či zahraničných turistov.

Slnečné jazerá v Senci
Východná pláž. Foto: BratislavaDen.sk

V areáli sa dajú požičať aj kolobežky. Jazda na 30 minút vyjde 7 eur, na hodinu 10 eur. Pre milovníkov vodných športov je k dispozícii požičovňa paddleboardov. Najmenších návštevníkov zabaví detské ihrisko.

Slnečné jazerá v Senci
Prenájom kolobežiek a vodných bicyklov. Foto: BratislavaDen.sk

Bufety ponúkajú možnosť občerstvenia, ako napríklad hamburger, kuracie nugetky, vyprážaný syr či hranolčeky. V ponuke nápojov sú alkoholické i nealkoholické nápoje. Ak máte chuť na niečo menšie, dá sa kúpiť zmrzlina alebo varená kukurica. Ceny sú približne rovnaké v každom bufete a reštaurácii.

Slnečné jazerá v Senci
Cenník v jednom z bufetov. Foto: BratislavaDen.sk

Kultúrny program v Senci

Návšteva jazier sa dá spojiť aj s prechádzkou po Senci. Počas leta si mesto pripravilo pre návštevníkov bohatý kultúrny program.

Zaujímavou súčasťou programu je amfiteáter, v ktorom sa premietajú filmy pod holým nebom vo večerných hodinách. Mestská knižnica v Senci organizuje letné čítanie každú stredu od 10.00 hod.

Máte radi históriu? Zavítajte do Mestského múzea v Senci. Turecký dom láka na expozície prírody a starších dejín. Expozície priblížia železnú oponu na Slovensku či dejiny dobrovoľného hasičstva v Senci a jeho okolí.

Kultúrne leto Senec
Kultúrne leto v Senci. Foto: msks-senec.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk