Letná sezóna na Kuchajde sa začne v sobotu. Na prírodnom kúpalisku si môžete zaplávať aj zašportovať

Kuchajda, Nové Mesto, leto
SITA

Vstup na prírodné kúpalisko je voľný, návštevníci majú k dispozícii plážové ležadlá, sprchy a ihriská na športovanie.

Areál prírodného kúpaliska budú do konca septembra otvárať v čase od 6.00 do 22.30 hod. „Vstupné na Kuchajdu bude bezplatné, rovnako ako využívanie vybavenia, atrakcií a športovísk, ktoré prevádzkuje naša mestská časť,“ uviedol novomestský starosta Rudolf Kusý.

Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave kvalita vody, vybavenie a zariadenie na Kuchajde spĺňajú podmienky na kúpanie. Sinice a riasy, ktoré v minulosti komplikovali prevádzku kúpaliska, sú podľa hygienikov pod medznými hodnotami. Čistotu vody v jazere potvrdzujú aj raky, ktoré sa po rokoch vrátili.

V areáli sú návštevníkom k dispozícii prezliekarne, plážové ležadlá, sprchy a priestor pre osobnú hygienu. Zašportovať si môžu na ihriskách na plážový volejbal, futbal, basketbal, prípadne si môžu zacvičiť na fitnesstrojoch alebo zahrať stolný tenis.

Na poriadok v areáli bude dohliadať poriadková služba a na bezpečnosť návštevníkov bude záchranná služba. Plavčíci sa rozmiestnia na tri miesta každý deň od 9.45 do 18.00 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk