Letné festivaly sú v Bratislavskom kraji v plnom prúde. Pozrite si, kde sa môžete zabaviť s kamarátmi či rodinou

letný festival
Foto: ilustračné, Gettyimages

Milovníci hudby a podujatí sa môžu tešiť na rôzne hudobné festivaly počas leta či septembra.

Hoci boli mnohé letné festivaly posledné 2 roky pre pandémiu zrušené alebo sa konali v obmedzenom režime, toto leto je situácia lepšia, čo umožní zažiť festivaly tak, ako si ich pamätáme.

V Bratislave a okolí sa koná hneď niekoľko festivalov a na svoje si prídu milovníci rôznych hudobných žánrov. Mladí interpreti i umelci, ktorí sa na hudobnej scéne pohybujú už roky, prinesú oživenie a spríjemnenie leta.

Grillegalized open air

Preferujete jednodňové festivaly s tým, že chcete mať cez víkend čas na iné aktivity? Festival Grillegalized open air bude pre vás ideálnou voľbou, koná sa už v piatok 15. júla na Zlatých Pieskoch.

Na pódiu sa predstaví DJs Prfct Mandem z Veľkej Británie a Forbidden Society z Českej republiky. Nebude chýbať hudobné zastúpenie z domácich umelcov.

Medzinárodný gitarový festival

Evanjelický kostol nemecký v Modre prinesie hudbu zo svetových koncertných siení a v meste zaznejú gitarové struny. Návštevníkov čakajú dva dni hudby.

Od soboty 16. júla do nedele 17. júla vystúpia francúzsky gitarista Gabriel Bianco, poľský klasický gitarista Jakub Kosciuszko a Radomský komorný orchester a predstaví sa aj hudobný projekt Nedokončené dielo Harveyho Hopa.

Zvuk for Modra

Nádvorie historickej radnice v Modre, Evanjelický kostol nemecký a Cuvée ožijú medzinárodným festivalom Zvuk for Modra. Návštevníci sa môžu na neho tešiť od piatka 22. júla do nedele 24. júla.

Skladby speváčky Sisy Fehér vám priblížia návrat k alternatívnemu jazzu. Pri stretnutí Emila Viklického a Pavla Hrubého budete počuť piano a basklarinet. Predstaví sa aj poľský gitarista Przemek Strączek, izraelská speváčka Arava Gal či taiwanská speváčka Chiao-Hua Chang.

Tribute fest

Ide o druhé pokračovanie festivalu v račianskom amfiteátri. Tribute fest je unikátny tým, že je jediné open air podujatie svojho druhu na Slovensku, ktoré je zamerané na prevzatie hudby rockových a metalových žánrov.

Počas soboty 6. augusta na pódiu vystúpi 6 kapiel a návštevníci si vypočujú hity od skupín Nirvana, Guns N´Roses, Black Sabbath či Helloween. V areáli budete môcť bezplatne parkovať.

Tribute to Freedom – Pocta slobode

Ide o dlhoročný koncert na hrade Devín, ktorý je od roku 2009 súčasťou letných bratislavských festivalov. O zábavu sa postarajú v piatok 19. augusta Jana Kirschner, Lenka Filipová, Aneta Langerová, a Mila Medvedovskaya.

Uprising

Jeden z najznámejších letných festivalov sa každoročne organizuje na Zlatých Pieskoch. Od piatka 26. augusta do soboty 27. augusta sa na Uprisingu môžete tešiť na domácu i zahraničnú hudbu.

Zo slovenských interpretov vystúpia raper Tono S., lyrická dvojica Modré Hory, raper Rest či Peter Lipa so skupinou. Na Uprising piletia kapela Black Uhuru, interpreti Zed Bias a Aries, DJ Kybba, Tamara Kramar, Medial Banana, Hang Massive či DJ Hundread.

Symfónia umenia

V Ružinove po druhýkrát zaznie hudba na multižánrovom festivale Symfónia umenia, ktorý prinesie rôzne po sebe ladiace žánre, veľké hudobné telesá a vystúpenia.

Ak ste v lete odcestovaní a späť sa vrátite v septembri, tento festival bude pre vás tým pravým orechovým. Bude sa konať od štvrtka 1. septembra do nedele 11. septembra. Vďaka podpore Vyšehradského fondu si budete môcť vypočuť vystúpenia umelcov z krajín V4. Súčasťou budú workshopy, výstavy i výtvarné umenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk