Letné grilovanie a opekanie si v Petržalke môžete vyskúšať na rôzne spôsoby

grilovačka, opekanie
ilustračné: pixabay.com

Petržalka spravuje štyri špeciálne prevádzkované ohniská. Obyvateľom tak ponúka možnosti na letné grilovanie a posedenie pod holým nebom.

Tento rok sú k dispozícii ohniská pri Veľkom Draždiaku, dve pri Malom Draždiaku a ďalšie na lúke medzi Bradáčovou a Dudovou. V lesíku pri A. Gwerkovej bolo ohnisko zrušené z viacerých dôvodov.

Spomínané verejné ohnisko často spôsobovalo problémy. Nezodpovední návštevníci napríklad porušovali jasné pravidlá. Ak je takéto ohnisko častejšie navštevované hasičmi ako oddychujúcimi obyvateľmi, potom je rizikom a mestská časť hazardovať nechce,“ povedal petržalský prednosta Miroslav Štefánik.

Ohniská sú podľa potreby dopĺňané drevom. Tiež sú pravidelne čistené od odpadu. Tieto služby zabezpečuje Miestny podnik verejnoprospešných služieb. Jeho zamestnanci a rovnako aj mestská polícia monitorujú stav ohnísk, aby čo najlepšie slúžili svojmu účelu.

Mestská časť pripomína, že ak sa obyvatelia rozhodnú pre grilovanie mimo povoleného verejného ohniska, hrozí im pokuta vo výške až do tritisíc eur. Zároveň zdôrazňuje, že verejné ohniská majú slúžiť každému a pri ich používaní je potrebné dodržiavať všeobecne záväzné nariadenia, napríklad o čistote a poriadku a starostlivosti o zeleň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk