Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny urad ruzinov mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
17. októbra 2019 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Letné koncerty v exteriéri podniku v bytovej budove Ružinova si už nevychutnáte

Ružinovské podniky majú podľa nových nariadení zakázané organizovať hudobné podujatia v exteriéri po 21.00 hod.

Podniky v bratislavskej mestskej časti Ružinov, ktoré majú prevádzku v bytovej budove, majú zakázané organizovať hudobné podujatia v exteriéri po 21.00 hod. Platí to hlavne pre letné obdobie, vtedy vraj mestská časť eviduje najviac nahlásení rušenia nočného pokoja.

Ružinovskí poslanci na miestnom zastupiteľstve prijali nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré hovorí o porušovaní verejného poriadku. Ak podnikateľ poruší toto VZN a neustráži si hlučnosť hostí svojho podniku v exteriéri blízko podniku, môže dostať pokutu do výšky 6 638 eur. Ak ho poruší fyzická osoba (napríklad hosť podniku, pozn. SITA) dostane pokutu maximálne do výšky 33 eur.

Rušenie verejného poriadku

Ide o často medializovaný a dlhodobý problém rušenia verejného poriadku. Spôsobujú ho niekoľké pohostinské prevádzky, upozorňujem, že nie všetky sú problémové,“ uviedol starosta mestskej časti Martin Chren s tým, že ide napríklad o hudobný klub Kulturak či podnik Feriba.

Mestská časť plánuje objednať aj certifikovaný merač hluku. Pozmeňovacím návrhom VZN bude pre podniky v bytových budovách, ktoré organizujú hudobné podujatia v exteriéri podniku, platiť, že ani v letnom období nebudú môcť tieto podujatia organizovať po 21.00.

Bude to jednoduchšie vymáhateľné. Doteraz sme po oznámení nadmerného hluku museli čakať, kým prišla hygiena a namerala hladinu hluku, teraz jednoducho zakážeme kapely po 21.00 hod.,“ vysvetlil starosta Chren.

Jedlo na verejnom mieste

Všeobecne záväzné nariadenie zakazuje od 22.00 do 6.00 vo verejnom priestranstve v bezprostrednom okolí prevádzky konzumovať jedlo či nápoje kúpené v prevádzkarni. Zamedziť tomu má aj podnikateľ, ktorý ponúka takéto služby. Ten má zakázaný ďalší predaj jedla či nápojov po tomto čase, ak nezabezpečí, že jeho hostia nebudú konzumovať mimo prevádzkarne, na verejných priestranstvách.

Podľa VZN má podnikateľ zamedziť aj úniku hudobnej produkcie po 20.00 hod., ak sa jeho podnik nachádza v bytovom dome. Podľa vysvetliviek VZN sa za hudobnú produkciu považuje aj spievanie hostí. Kontrolovať dodržiavanie VZN budú mestskí policajti a poverení zamestnanci mestskej časti Ružinov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X