Letnú a zimnú údržbu chce Karlova Ves riešiť sama, bez dodávateľa

orezávanie stromov
ilustračné: SITA

Karlova Ves bude letnú a zimnú údržbu riešiť vo vlastnej réžii. Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva o tom rozhodli karloveskí poslanci.

Ako v materiáli uviedol predkladateľ návrhu a karloveský prednosta Ján Hrčka, priemerné ročné náklady na letnú a zimnú údržbu budú 475 000 eur. Náklady na služby dodávateľa boli v posledných štyroch rokoch 507 000 eur. Mestská časť počíta s 12 zamestnancami na letnú a so 16 zamestnancami na letnú sezónu.

Hrčka v návrhu ďalej uviedol, že prostredníctvom dodávateľa zabezpečuje Karlova Ves kosenie, hrabanie a orezávanie stromov. Ich činnosťou je aj zimná údržba, čo je odhŕňanie snehu a posyp komunikácií. Starajú sa aj o odvoz odpadu, o pieskoviská, ako aj iné verejno-prospešné činnosti.

Podľa Hrčku rozdiel oproti obstaraniu prostredníctvom zmluvných dodávateľov je ten, že mestská časť dokáže vykonať viac činností prostredníctvom vlastných pracovníkov. Kým dodávateľ vykonáva iba práce, ktoré má objednané a zaplatené, mestská časť dokáže pracovníkov využiť aj počas pracovnej pohotovosti.

„Napríklad ak je teplejšia zima, dodávateľ musí mať zabezpečený dostatočný počet pracovníkov. Tí však spravidla robia iba zimnú údržbu a ak nesneží, tak takí pracovníci sú riadne platení, ale reálne nevykonávajú pre mestskú časť žiadne činnosti,“ uviedol prednosta v materiáli.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk