Letný hokejový kemp v Bratislave prilákal stovku detí

Hokejovy kemp bsk1.jpg
BSK

Takmer stovka detí veku od 5 do 14 rokov sa počas uplynulých dvoch týždňoch zúčastnila na letnom hokejovom kempe v Bratislave. Ten sa koná už po šiesty raz aj vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja.

Letný kemp trvá dva týždne a momentálne beží už jeho druhý turnus, do ktorého sa prihlásilo okolo 70 detí nielen z Bratislavy. Program je od pondelka do piatka. Deti denne absolvujú dve tréningové jednotky na ľade, počas ktorých sa zameriavajú najmä na korčuľovanie v jazde vpred, korčuľovanie v jazde vzad, herné činnosti jednotlivca, herné kombinácie, súčinnosť dvoch a viacerých hráčov a pohybové hry, čo je pre deti to najpodstatnejšie a najprirodzenejšie.

Hokejovy kemp bsk4.jpg
BSK

Okrem iného majú k dispozícii aj Slovanistické centrum a jeho skatemill – novodobé trenažéry na zdokonaľovanie techniky a nácvik techniky korčuľovania vpred a vzad. Súčasťou kempu je sú aj aktivity mimo ľadu.

Deti sa napríklad dozvedia zaujímavé informácie z histórie ľadového hokeja, vzdelajú sa v hokejovej angličtine, kde sa obohatia o nové hokejové frázy, slovíčka. Súčasťou je aj regenerácia, návšteva kúpaliska, plavárne, aby sa deti zabavili a oddýchli si po tréningoch.

Hokejovy kemp bsk3.jpg
BSK

„V minulosti deti odchádzali počas leta do iných miest mimo náš kraj alebo do zahraničia Teraz zostávajú v Bratislave, pretože majú na trénovanie dobré podmienky. Nie je to jediná podpora, ktorú Bratislavská župa dáva hokeju v Bratislave. Ešte to podporujeme, možno síce nepriamo, ale o to účinnejšie, tak, že brávame deti zo škôl na hokej, aby si pozreli svoje hviezdy, aby sa ich doslova dotkli a mali väčšiu motiváciu zostať so športom a držať sa hokeja,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk