Leto aj tento rok spestria vystúpenia stovky umelcov

kultúrne leto
ilustračné: SITA

Kultúrne leto a Hradné slávnosti od júna do septembra ponúknu vyše tri stovky podujatí, ktoré sa budú konať na 30 scénach takmer po celom meste.

Letné mesiace v Bratislave budú aj tento rok patriť festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti. Festival tento rok oslavuje už 40. výročie. Kultúrne leto potrvá od júna do septembra a počas letných mesiacov ponúkne vyše 300 podujatí, ktoré pre návštevníkov pripravilo takmer 70 spolutvorcov a organizátorov.

Návštevníci sa môžu tešiť na tradičné podujatia ako Viva Musica! Festival či Letné shakespearovské slávnosti, no chýbať nebudú ani horúce latinsko-americké rytmy.

Kultúrne leto
SITA

Program Kultúrneho leta sa bude tento rok odohrávať na 30 scénach v 14 mestských častiach. „Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava sa začínajú v júni a potrvajú do 20. septembra,“ priblížil riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Vladimír Grežo.

Letnú festivalovú sezónu odštartuje 26. júna na Hlavnom námestí Viva Musica! Festival, ktorý organizuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, potrvá do 29. augusta. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na amerického hudobného skladateľa Philipa Glassa. So svojím umením sa predvedie aj hudobné zoskupenie Fragile s programom Fragile Queen Symphony, v ktorom oživili hity skupiny Queen.

Kultúrne leto ponúkne tento rok takmer dvadsiatku festivalov, tie prvé štartujú už v týchto dňoch. Koncom tohto týždňa sa začína Medzinárodný festival detských folklórnych súborov (12. – 14 . júna). Deťom bude venovaný aj rozprávkový festival Kde bolo, tam bolo…, ktorý sa bude cez víkend (13. a 14. júna) konať na Hlavnom námestí i na Nádvorí Starej radnice.

Kultúrne leto
SITA

Jubilejný 10. ročník oslávi medzinárodný festival zborovej a sakrálnej hudby Musica Sacra Bratislava (18. – 21. júna). Chýbať nebude ani Medzinárodný gitarový festival J. K. Mertza, na ktorý sa môžu návštevníci tešiť na konci júna.

Klasickú hudbu, jazz, folk či country do Bratislavy prinesie v júli Festival Music Scquare. Kultúru menšín predstaví v auguste Menšinové kultúrne leto. Menšiny žijúce na Slovensku sa predstavia na Hlavnom námestí od 4. do 9. augusta.

Ku Kultúrnemu letu a Hradným slávnostiam neodmysliteľne patria aj Letné shakespearovské slávnosti na Bratislavskom hrade. Pod šírym nebom si budú môcť milovníci divadla pozrieť spracovanie slávnej tragédie o vášni, žiarlivosti a intrigách – Othello v réžii Michala Vajdičku. Diváci sa môžu tešiť aj na hosťujúcu komédiu Mnoho povyku pro nic režiséra Jiřího Menzla. Poslednýkrát sa na Letných shakespearovský slávnostiach predstaví inscenácia Večer trojkráľový alebo čo len chcete.

Leto v meste spestria aj hudobníci, ktorí svoje umenie predstavia na červenom koberci pri Dóme sv. Martina. Známi i neznámi umelci dostanú priestor na prezentáciu aj v uličkách bratislavského podhradia. Na križovatke ulíc Beblavého a Židovská sa tak v rámci Koncertov v podhradí predstavia napríklad kapely Serpico acoustic, La3no Cubano a niektorý z letných štvrtkov spestrí aj Vynil party pod taktovkou Ugly Selektors.

kultúrne leto
SITA

Horúce latinské rytmy do centra Bratislavy prinesú absolventi tanečnej školy Latiniko so svojou Latino show. Temperament isto nebude chýbať ani tanečníkom argentínskeho tanga, ktorí svoje umenie predvedú 20. júna počas podujatia Bratislava Tango Party. Organizátori opäť pripravili aj letné plavby v rámci cyklu Hudba na Dunaji.

V júli bude na palube veselo s divadlom Dunajka, v rytmoch latina zase návštevníkov roztancuje skupina Inca Cumbia a letnú atmosféru ponúka aj Reggae loď s kapelou Medial Banana. V auguste na palubu pozýva divadlo Zanzara, posledný prázdninový mesiac bude loď patriť aj šansónu či swingu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk