Leto v Bratislave a okolí ešte nekončí, podľa predpovede SHMÚ bude v najbližšie dni takto

teplo, slnko,
ilustračné: pixabay.com

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu leto ešte nepovedalo svoje posledné slovo a počas tohto týždňa sa môžeme tešiť na príjemné letné teploty. Pozrite si predpoveď na najbližšie dni. 

Ako informuje SHMÚ na svojej webovej stránke, Bratislavu a okolie čakajú aj počas najbližších dní letné teploty. V pondelok 10. septembra má byť jasno, nočná teplota dosiahne 12 stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí na príjemných 27 stupňov. Slnečný deň bude sprevádzať mierny severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 2 m/s.

V utorok 11. septembra má byť síce podľa predpovede SHMÚ oblačno, no teploty ostanú počas dňa letné. Nočné teploty dosiahnu hodnotu 17 stupňov Celzia, denné sa vyšplhajú na 26 stupňov. Zafúka len veľmi mierny juhozápadný vietor s rýchlosťou 2 m/s.

Streda opäť poteší tých, ktorí obľubujú slnečné lúče. Ako hlási Slovenský hydrometeorologický ústav, 12. septembra má byť v Bratislave a okolí jasno. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 15 stupňov Celzia a počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na maximálnych 28 stupňov. Jasný deň bude sprevádzať mierny východný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 2 m/s.

Vo štvrtok 13. septembra treba podľa predpovede SHMÚ očakávať opäť slnečnú oblohu. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 16 stupňov Celzia, pričom počas dňa sa oteplí na príjemných letných 27 stupňov. Počas jasného dňa zafúka len veľmi mierny juhovýchodný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 1 m/s.

Aj záver pracovného týždňa má mať podľa slovenských meteorológov príjemné letné teploty, avšak treba očakávať dážď. Ako uvádza SHMÚ, v piatok 14. septembra bude v Bratislave a okolí pršať. Nočná teplota dosiahne hodnotu 16 stupňov Celzia a denná sa bude pohybovať okolo 26 stupňov. Fúkať bude mierny severozápadný vietor rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk