Leto v Bratislave opäť spríjemnia rozprašovače vodnej hmly

Rozprasovac vodnej hmly ba.jpg
bratislava.sk

Aj tento rok sa budú môcť Bratislavčania a návštevníci mesta počas horúcich letných dní osviežiť vďaka rozprašovačom vodnej hmly. Hlavné mesto ich postupne inštaluje na frekventované námestia Bratislavy, rovnako ako v minulom roku. Od piatka už budú spustené na Hlavnom a na Hviezdoslavovom námestí, na Námestí slobody, pred Starou tržnicou a v Medickej záhrade.

Rozprašovače vodnej hmly budú fungovať v čase od 10. do 20. hodiny pri teplote nad 25 stupňov Celzia. Rozprašovače fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly. Od prvej inštalácie rozprašovačov, ktoré vzbudili u Bratislavčanov a turistov veľký záujem, ich mesto postupne navyšuje a aj takýmto spôsobom sa snaží spríjemniť horúce letné dni v Bratislave.

Rozprašovače vodnej hmly pre hlavné mesto inštaluje a spravuje mestská organizácia Generálny investor Bratislavy, ktorá zároveň zabezpečuje údržbu a prevádzku celkovo 55 zariadení, z toho 41 fontán, 11 pitných fontánok a 3 studní. Tento rok je spustených 38 mestských fontán a 10 pitných fontánok, ktoré ponúkajú ďalšie príjemné osvieženie a schladenie počas leta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk