Leto v Karlovej Vsi bude plné športu aj kultúry a na svoje si prídu všetky vekové kategórie

Folkove koncerty u marka twaina.jpg
Zdroj: Karlova Ves

Mestská časť otvorí sériou podujatí na rôznych miestach obľúbené, tradičné, kultúrne a športové leto.

V sobotu 22. júna vstúpi leto do Karlovej Vsi a prinesie so sebou množstvo podujatí. Novinkou v MČ bude napríklad Malý trh pri za Kostolom svätého Michala archanjela. „Otvorenie leta je unikátnou prehliadkou špecifických prírodných a architektonických reálií v Karlovej Vsi. Formáty sú citlivo vsadené na jednotlivé miesta, aby zvýraznili Genius loci. Otvorenie leta prebehne na 5 miestach,“ prezradila vedúca oddelenia kultúry Adriana Majka.

V botanickej záhrade uvidíte koncerty so širokým repertoárom študentov a žiakov Základnej umeleckej školy Jozefa Kresánka. Známe aj najnovšie piesne z posledného albumu Ilúzie zaspieva karloveská speváčka a skladateľka Janais.

Filmove leto v liscom udoli.jpg
Zdroj: Karlova Ves

Tanečný večer plný zábavy si užijete, ak navštívite počas soboty 22. júna svietiacu fontánu za Karloveským centrom kultúry (KCK). Karloveská knižnica pripraví burzu kníh v knižnici a pred ňou si budete môcť nejaké knižky aj zakúpiť na Susedskej burze.

Vďaka žiakom odboru užitková fotografia zo školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru si užijete výstavu s názvom Karlova Ves – intimita a anonymita. Bude umiestnená počas letných prázdnin pri Karloveskom centre kultúry. Vernisáž je naplánovaná o 17.30 hod.

Folkove koncerty u marka twaina.jpg
Zdroj: Karlova Ves

V závere sobotného večera si na svoje prídu milovníci filmov. V Líščom údolí môžu vychutnať dlho očakávanú filmovú adaptáciu knihy Jozefa Kariku s názvom Trhlina.

Návštevníci sa následne môžu počas celého leta tešiť na komorné koncerty v botanickej záhrade, folkové koncerty u Marka Twaina, filmové leto v Líščom údolí, športové leto vo Vodárenskej záhrade a pondelkové rozprávkové a kreatívne dielne v obytných zónach,“ láka na ďalšie podujatia Karlova Ves.

Rozpravkove pondelky.jpg
Zdroj: Karlova Ves

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk