Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
letisko, lietadlo
Foto: ilustračné, SITA
3. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Lietadlá na bratislavskom letisku bude upratovať česká spoločnosť, ponúkla najnižšiu cenu

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave predpokladalo na upratovanie lietadiel za štyri roky vynaložiť takmer 800-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Lietadlá na bratislavskom letisku bude upratovať česká spoločnosť Starwax, s. r. o., z Prahy. Letisko M. R. Štefánika v Bratislave predpokladalo za poskytovanie týchto služieb počas štyroch rokov zaplatiť predbežne 792,4 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Celková cena zákazky bude závisieť od skutočného objemu vykonaných upratovacích a čistiacich prác. Ako vyplýva z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v máji tohto roka vo vestníku verejného obstarávania, ponuku predložili dvaja uchádzači – okrem vybranej českej firmy aj spoločnosť Slovclean, a. s., Bratislava.

Výsledok súťaže

Spoločnosť Starwax uspela v elektronickej aukcii, v ktorej ponúkla najnižšiu cenu za upratovanie,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Jednotlivé upratovacie výkony sa vykonávajú na žiadosť leteckých dopravcov, nedá sa teda hovoriť o celkovej cene, keďže tá sa odvíja od konkrétnych požiadaviek leteckých dopravcov, ktoré sa rôznia. Zároveň sa aj denne rôzni počet pravidelných a nepravidelných letov,“ poznamenala Ševčíková.

Letisko na základe výsledku súťaže už uzavrelo s českou spoločnosťou zmluvu o poskytovaní upratovacích a čistiacich služieb. „Táto zmluva je účinná od 1. 9. 2019 do 1. 9. 2023,“ dodala Ševčíková.

Upratovanie lietadiel

Kritériom na vyhodnotenie ponúk v tendri bola cena. Podľa protokolu z elektronickej aukcie, ktorý je súčasťou dokumentov zákazky zverejnených vo vestníku verejného obstarávania, Starwax získal celkovo 95,38 bodu.

Z toho 65,38 bodu dostal za navrhnutú cenu interiérového štandardného čistenia lietadla – priestor pre cestujúcich od 130 do 190 sedadiel (74,95 eur bez DPH). To bolo hlavné zo štyroch kritérií pri vyhodnotení ponúk s relatívnou váhou 70 %. Slovclean získal celkovo 78,07 bodu, pričom za uvedené hlavné kritérium 70 bodov (70 eur bez DPH).

V prospech Starwaxu napokon rozhodlo ďalších 30 bodov za ostatné tri kritériá – cena za jednorazové odstránenie odpadkov z lietadla s odvozom po prílete, za výmenu hlavových opierok v lietadle (za kus) a za manipuláciu s cateringovým odpadom (za 1 kilogram) z lietadiel z tretích krajín mimo Európskej únie. Slovclean dostal za tieto tri kritériá len 8,07 bodu. Upratovanie lietadiel na bratislavskom letisku zabezpečoval doposiaľ práve Slovclean.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X