Linka z Bratislavy do Hainburgu sa opäť obnoví, pred spustením mal Bratislavský kraj podmienku

Autobusove spojenie hainburg bratislava kraj.jpg

Autobus linky bude premávať od Mosta SNP až do rakúskeho Hainburgu celý týždeň.

Vlani sa poriadne skomplikovalo cestovanie ľuďom, ktorí dochádzali do Bratislavy z rakúskeho Hainburgu a nemali auto. Linka premávala do 14. novembra 2021 a predchádzajúci dopravca ju z ekonomických dôvodov zrušil.

Bratislavský kraj však opäť od pondelka 5. septembra obnovuje cezhraničnú regionálnu linku 901. Bude premávať po trase Most SNP – Einsteinova – Wolfsthal – Hainburg an der Donau celý týždeň podľa tohto cestovného poriadku.

Kraj chce tak podporiť cestovanie verejnou dopravou aj za hranicami a každý jeden cestujúci v autobuse znamená o jedno auto na cestách menej. Linka prinesie aj ekologickejšie cestovanie.

Linka môže byť obnovená vďaka zmluve s novým dopravcom Arriva Mobility Solutions. „Tá totiž umožňuje župe objednávať prímestskú autobusovú dopravu aj v tzv. záujmovom území kraja, čiže aj za hranicami kraja či dokonca štátu,“ uviedol kraj na webe.

Podmienkou Bratislavského kraja však bolo, že na prevádzku linky prispejú aj ďalší partneri, čo sa podarilo. Na spolufinancovaní sa budú podieľať mesto a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk