Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Revitalizácia Mlynských nív
ilustračné: SITA
31. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Linky č. 202 a X72 budú kvôli rekonštrukcii komunikácie Mlynské nivy odklonené

Od 3. septembra od začiatku dennej premávky bude z dôvodu pokračujúcej celkovej rekonštrukcie inžinierskych sietí a komunikácie Mlynské nivy naďalej vylúčená trolejbusová doprava na ulici Mlynské nivy v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Ulicou 29. augusta.

Dotknuté linky MHD budú od začiatku dennej premávky presmerované nasledovne:

Trolejbusová linka č. 202 – zmena trasy na Dolné hony – Svätoplukova – Hodžovo nám. a späť. Táto zmena zabezpečuje obsluhu územia pri zastávke Novohradská, ale aj samotného centra mesta. Obojsmerne od zastávky Novohradská po trase Svätoplukova, Záhradnícka, Mickiewiczova, Kollárovo nám. s ukončením na Hodžovom nám. a späť obratom cez Hodžovo nám..

Neobslúži zastávky Svätoplukova (na ulici Mlynské nivy), Autobusová stanica, Ondrejský cintorín, Nemocnica sv. Michala a Ul. 29. augusta. Obslúži zastávky Svätoplukova (na Svätoplukovej ulici), Cvernovka, Kulíškova, Karadžičova, Americké nám., Kollárovo nám. a Hodžovo nám. (výstupište ako linka 208 smer Šulekova a nástupište ako linka 208 smer Ružová dolina).

Uvedená zmena zabezpečí priame spojenie oblasti Dolné hony s centrálnou mestskou oblasťou, čo zrejme prinesie aj jej lepšiu využiteľnosť a predpoklad odľahčenia linky X72, kde je evidovaný najväčší počet sťažností na jej kapacitu. Cestujúci z centra mesta, ktorí doposiaľ cestovali z centra mesta linkou č. X72 od Nemocnice sv. Michala s následným prestupom na linku č. 202 na Miletičovej ulici, budú môcť využívať priame spojenie s centrom mesta zo zastávok Hodžovo námestie a Kollárovo námestie.

Linka č. 205 premáva aj naďalej po svojej stálej trase cez Špitálsku ulicu a Ulicu 29. augusta. Obslúži aj zastávku Špitálska.

Linka č. X72 premáva obojsmerne vo vylúčenom úseku Nemocnica sv. Michala – Prievozská – Ružová dolina a späť. Cestujúci majú možnosť prestupu medzi linkami č. 202 a č. X72 na zastávke Košická smer Dolné hony, na zastávke Miletičova v smere Nemocnica sv. Michala a na zastávke Novohradská v oboch smeroch. Obojsmerne po trase Rajská, Dunajská/Cintorínska, Mlynské nivy, Prievozská, Miletičova, Trenčianska, obrat cez staré obratisko Ružová dolina.

Obslúži zastávky Nemocnica sv. Michala (nástupište a výstupište), Ul. 29. augusta, Ondrejský cintorín (na Cintorínskej ulici), Autobusová stanica, Košická (smer Ružová dolina), Svätoplukova (smer Nemocnica sv. Michala), Novohradská, Miletičova, Trenčianska (smer Ružová dolina) a Ružová dolina (výstupište ako linka 208 smer Ružová dolina a nástupište ako linka 208 smer Šulekova).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X