Literárny sprievodca predstaví blízky, a predsa vzdialený priestor za hranicami

Burgenland, pixabay.com
pixabay.com

Spoznávať najvýchodnejší región Rakúska Burgenland literárnou cestou dnes pozýva Rakúske kultúrne fórum do Goetheho inštitútu v Bratislave.

V knižnici inštitútu na Panenskej ulici 33 sa podujatie venované tretej najmenšej spolkovej krajine Rakúska začne o 18. hodine. Jeho účastníci sa na ňom bližšie zoznámia s knihou Pohraničie. Literárny sprievodca po Burgenlande, informovalo Rakúske kultúrne fórum.

Nová antológia Pohraničie. Literárny sprievodca po Burgenlande poskytuje pohľad na literárnu tvorbu cudzincov aj domácich v spolkovej krajine Rakúskej republiky Burgenland, ktorá je k Slovensku najbližšie.

Zažijete viaceré prekvapenia a prečítate si strhujúce príbehy o blízkom, a predsa vzdialenom priestore za hranicami. Svojimi textami prispeli Theodora Bauer, Martin Leidenfrost, Ana Schoretits, Krisztina Tóth, Cornelius Hell a ďalší,“ priblížili knihu organizátori jej bratislavskej prezentácie.

Stredajšie podujatie moderuje Beatrice Simonsen a zúčastní sa na ňom viacero autorov zborníka. Uskutoční sa v nemeckom jazyku a vstup naň je voľný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk