Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Namestie snp bratislava za slusne slovensko mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
11. mája 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Ľudia, ktorým záleží na budúcnosti a zdraví detí, sa zídu na Klimatickom pochode rodičov

Klimatický pochod rodičov sa snaží poukázať na rapídne klimatické zmeny, ktoré môžu negatívne ovplyvniť budúcnosť.

Za budúcnosť detí sa stretnú nielen rodičia, prísť môže každý a to v nedeľu 12. mája o 15.00 hod. na Námestí SNP. Organizátori poukazujú na neistú budúcnosť dnešných detí, pričom zdôrazňujú, že aj vedci už dlhšie pred klimatickými problémami varujú. Podľa slov organizátorov je potrebné udržať oteplenie planéty pod 1,5 °C, ktoré podľa nich hrozí už o 12 rokov. Podmienkou pre zvrátenie situácie je aj zníženie emisii CO2.

Cieľom Klimatického pochodu rodičov je podnietiť kompetentných, aby konali a podnikli okamžité kroky pre zníženie emisií skleníkových plynov.

Požiadavky pochodu rodičov:

  1. Zavedenie klimatického stavu núdze. Ochrana klímy sa musí stať prioritou. Pri prijímaní všetkých rozhodnutí musí Slovenská republika prihliadať na ich vplyv na zmenu klímy.
  2. Urýchlené vypracovanie ambiciózneho akčného plánu prechodu na uhlíkovo neutrálnu ekonomiku s cieľom obmedziť zvýšenie teploty o 1.5 °C.
  3. Ukončenie podpory znečisťovateľov, okamžitý odpis zásob uhlia a ukončenie nepriamych dotácií uhlia a podporu priemyslu spôsobujúceho vysoký nárast emisií.
  4. Okamžitý ústup od fosílnych palív v rámci výkonu akcionárskych práv Slovenskej republiky v medzinárodných inštitúciách aj na Slovensku. Nech Slovenská republika prostredníctvom bankových investícií, záruk ani prostredníctvom firiem, v ktorých vlastní akcie, neprispieva na rozvoj projektov ťažby a využívania fosílnych palív.
  5. Urýchlené zastavenie odlesňovania Slovenska, zavedenie opatrení na zníženie emisií v poľnohospodárstve, účinná ochrana vodných zdrojov a ochrana biodiverzity.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X